| Loving a întrebat:

Parintii mei foarte iubitori m-au pedepsit si o sa stau in casa toata vara.big grin yuppy whatever ce as putea eu sa fac toata vara in casa. vreau cat mai multe idei.happy

Răspuns Câştigător
| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a răspuns:

In primul rand a fost foarte amuzanta chestia cu " parintii mei foarte iubitori". Asa si acums a incerc sa iti raspund la intrebare. Pai poti vorbi la telefon cu prietenele, iti poti chema una din prietene la tine sau daca te lasa chiar mai multe. Da si tu o petrecere in pijamale. Nu stiu alte idei nu prea mai am. Sper sa primesc macar vote big grin. Oricumm, orice parinte isi iubeste copilul nu te poate pedepsi pentru toata varalove struck

8 răspunsuri:
| MaxiValau a răspuns:

Da' ce ai facut?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Raluca963 a răspuns:

Mamaa.:O toata vara?! wtf?! sa te joci pe pc si sa te uiti la tv. fa curat.:devil). Naspa de tine:*.

| ღAღdღaღ a răspuns:

Buna! Pai, Mai sunt vreo 3 saptamani si vine toamna. :-( Ce ai facut asa de grav?[sper ca nu te deranjeaza intrebarea mea.:-)]Ai mai primit pedepse pana acum? Poate au zis si eu asa.Na:-)Nu stiu ce sa zic pentru ca, sincer, ai mei nu m-au pedepsit niciodata...Asa,ma rog.Sunt foarte multe chestii pe care le poti face.sa descarci jocuri super de pe net,sa asculti muzica,sa stai pe facebook si sa joci jocuri[CityVille,SunyTown,The Sims,cele mai bune jocuri de pe F.B.],sa-ti faci un blog,sa editezi poze,sa te uiti la serialele tale preferate pe net,cele care nu le-ai mai vazut de mult,sa te uiti, tot pe net la emisiunile care acum nu se mai difuzeaza la Tv. Sincer, imi pare rau pentru tine.Mult noroc si te pup kiss

| Coco_5217 a răspuns:

1. fa-ti cont pe cat mai multe siteuri de socializare
2. deseneaza tot ce-ti trece prin minte
3. cheama-ti niste prieteni la tine acasa si jucati-va ceva amuzant, de exemplu adevar sau provocare (bineinteles cu cele mai stupide provocari), sau macao (iar cine pierde sa bea un pahar de bere cu paiul laughing )
4. citeste, inca putin si incepe scoala, numai bine!
5. uita-te la seriale
6. fa-ti curat in haine. toamna se apropie cu pasi repezi, e timpul sa faci loc hainutelor de toamna
7. mie nu mi se pare o pedeapsa, ia-o ca pe o sansa de a-ti pune ordine in ganduri, fa-ti o autoanaliza, cu siguranta sunt multe lucruri care-ti dau de gandit, iar acum e momentul potrivit sa te ocupi de ele!
8. Joaca-te pur si simplu cu mama ta, astfel va fi si distractiv si va va apropia si mai tare, poate cine stie pedeapsa nu va mai fi asa lunga! De exemplu scrie p o foaie o propozitie, las-o sa vada ultimul cuvant si spune-i sa formeze si ea o propozitie pornind de la el. si tot asa, iar cand veti citi toata compunerea o sa radeti impreuna de ce nebunii ati scris.
In fine, nu stiu daca ti-am fost de folos prea mult, crede-ma idei sunt...fii creativa doar!
Daca te-am putut ajuta, astept o fundita blushing!
Te pup!kiss

| aly02 a răspuns:

Vaaaai... :-ss
Poi nu stiu... invita si tu prietenii blushing
Fa parrty in casa...
Doar nu te-au pedespit fara prieteni in casa!happy
Fundaaa? puppy dog eyes

| DaReZon a răspuns:

Pai poti sta pe PC. Vorbesti pe Yahoo sau daca ai microfon pe Skype: cavalerullup este contul meu pe skype lul
regard,
woozie_triade@yahoo.com

| Bubu_8051 a răspuns:

Ce ai facut asa de gravlove struck noroc ca te lasa la pc devil!love struck