| Sellef a întrebat:

Buna am scapat din greseala cana preferata a mamei.Era cu suc si am dat-o pe parchet crying. Parchetul l-au pus acum cateva saptamani.

Ce sa ma fac?sad

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Strange cioburile, sterge parchetul si cu prima ocazie fa-i cadou mamei o cana noua! Oricum, cioburile aduc noroc. An Nou fericit iti doresc tie si mamei tale!

| DjDOCALyN a răspuns:

Nimic doar sa stergi acolo si gata nu se intampla nimic asa am facut si eu si nu s-a intamplac nimic!winking nu mai fii suparat/a!

| Lala20 a răspuns:

S-a ciobit parchetul sau ce? S-a spart si cana? Hmm.se pare ca ai avut ghinion big grin nu prea ai ce face. pune-ti si voi un covor! Si cana sigur mai gasesti la fel.

| Antonia90 a răspuns:

Trebuie sa ii explici mamei tale ca a fost o greseala si îi poti cumpara o cana noua.Altceva nu stiu ce poti face.La multi ani! :*

| Anya_1437 a răspuns:

Da ce s-a intamplat? parchetu sau umflat? sau cana e sparta? Nu mai lua canile altcuiva iatio pea ta si gt...

| Dulcika_7055 a răspuns:

Buna! Pai sterge repede sa nu se unfle parchetul. Daca ai spart cana poti sa ii cumperi alta si sa ai mai multa grija. Bafta!winking

| ionik09 a răspuns:

Si e so intamplat mai exact? s-o spart cana, s-o patat parchetu sau s-o umflat?

| anna7_4794 a răspuns:

Daca s-a spart cana, strange cioburile, arunca-le si gata. Sigur se mai gasesc cani la fel. Nu e asa mare tragedie.

Daca nu stergi parchetul repede, risti sa se umfle. S-ar putea sa ai nevoie de mai mult decat apa, sucul e lipicios.

Daca s-a zgariat parchetul... cumpara un covoras, acopera rana si gata!

Nu mai fi speriata ca a cazut cerul pe pamant si probabil ca mama ta va intelege.

P. S. Bei sucul in cana?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa stergi sucul ala pentru ca parchetul se va umfla.