| geoiulia a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor.Am un ceas foarte dragut, il am de ceva timp, dar problema este ca nu il mai pot purt deoarece are bretele din fier, sau nu stiu, un metal, si culoarea lor initiala era argintie., metalizata, si acum s-a cam sters culoare si are un aspect oribil, un rosu...cum ar fi coclit, dar nu este. Ce as putea face pentru a ii reda din nou culoarea si frumusetea? Multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| ralukyta13 a răspuns:

Incearca sa il vopeseti cu o oja de o culoare asemanatoare, eu asa am facut,una argintie ar fi perfecta, dai o fuga la un magazin si vei gasi cu siguranta, nu uita oja nu trebuie sa fie f groasa ci ar fi mai bine sa fie mai lichida... poate necesita sa o mai "inmoi" cu putina acetona.si dupa ce vei termina ceasul vei putea folosii oja respectiva si la manichiura happy sper sa iti fie de ajutor

bafta!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Singura solutie este sa schimbi cureaua (bratara). Cauta una si roaga pe tata sa o schimbe.

| introduaicinumele a răspuns:

Este un ceas de proasta calitate, s-a luat vopseaua de pe el, si este din cupru (de aici vine rosul). Nu se mai poate repara, doar daca-l vopsesti din nou, poate ai tu niste vopsea alba si ii dai cu o pensula.

| Danutza27 a răspuns:

Leacul lui este sa ii schimbi bratara,daca gasesti ceva sa se potriveasca,Daca este un stift te lasi pagubasa, Bratara banuiesc ca este din Cu argintat si acum cocleste si albastreste mina, daca vei continua sa il porti te alegi cu o infectie.