| SickMind a întrebat:

Buna!
Am si eu o dilema: stau in Pitesti si am tot auzit de o asa zisa "casa bantuita" din cartierul sau padurea Trivale. Cu toate ca am avut ocazia sa trec de multe ori pe acolo nu am vazut-o niciodata. habar nu am cum arata si unii spun ca ar semana cu un conac vechi altii ca e doar o casa in constructii parasita.

Personal nu sunt adepta paranormalului, si prietenii mei spun ca ochii care nu vad nu cred. In concluzie vreau sa vad!

Ma poate ajuta cineva cu niste poze si locatia exacta?
Orce informatie e bine-venita!
Multumesc anticipat!

22 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! nu prea am auzit de acea casa...dar sa stii ca exista case bantuite! poate unii o sa imi zica:,, tu crezi in fantome? te rog! e cea mai mare prostie!"
si le raspund:nu este nici o prostie. exista niste suflete care nu si-au gasit linistea si sunt in astfel de case.
in legatura cu intrebarea, incearca sa eviti acea casa.nu trece pe langa ea, nu mai asculta povesti despre chestia asta.nu este bine caci daca o sa stai si cand vei fi matur in Pitesti, vei sta toata viata cu frica acelei case.Succes!

| SickMind explică (pentru NoNameJunior):

Hello Annete lasa-mi si mie ID-ul tau la mesaje:*. Te rog. Merci!big grin

| DamaschinSimona a răspuns (pentru NoNameJunior):

Sunt demoni acolo in vechea fantana de langa conac sunt parapsiholog si spun ca multi au facut ritualuri satanice acolo, ocoliti zona pentru binele vostru!

| Tania a răspuns:

Casa nu mai exista in prezent, dar am fost de multe ori acolo pe vremea cand exista si nu era bantuita...era mai mult locul de petrecere al rokerilor sau punkistilor.
Sa spun pe unde vine, daca inimeresti barim ai sa vezi.nu stiu decat temelia si niste buruieni acumsad
Mergi in sus cam pana unde este manastirea, iar pe partea dreapta. daca nu ma insel este o bariera veche si un drum care duce in padure...si urici pe o potecuta vreo 20-30 de m si este un luminis...deci cam prin zona manastiri, dar inainte de ea.sa te uiti dupa o bariera veche.

| SickMind explică (pentru Tania):

Iti multumes pentru raspuns. Dar sincera sa fiu mainduceti in eroare. Nu mai stiu...am niste prieteni care au fost la asa zisa casa ieri. Poate nu vorbim de acelasi lucru. Ma simt indignata ca nu stiu daca exista mai multe sau ceva...sunt o groaza de variante si nu maistiu ce sa cred.

| Tania a răspuns:

Imi pare rau ca nu mai este casa...era mare si din caramida cu un hol lung, acum multa vreme auzisem si eu diverse povesti despre casa aceia si despre un put(nu mai este nici putul)
Eu nu mai fusesem de prin 2007-2008 am fost asta vara sa ma conving este daramata... avea farmecul ei acolo.

| SickMind explică (pentru Tania):

EU te intreb deoarece am avut un incident nefericita ca sa zic asa. Niste prieteni foarte apropiata au fost ieri noapte acolo si unul dintre ei e dat disparut, oarecum.

| Tania a răspuns (pentru SickMind):

Este posibil, eu am fost ziua, locul mi s-a parut intr-adevar ciudat... uite sincer cand am fost acolo prima data acum 6 ani.eram in clasa a 7a.am gasit locul din intamplare,eu cu prietena mea mergeam pe diverse potecute ca sa vedem unde ajungem. Pentru ca era iarna si lipseau frunzele am vazut-o...Dar in timp ce ne apropiam noi am vazut ceva alb grena acolo ce semana cu un om inalt intr-un halat, atunci am fugit ca am crezut ca este vre un aurolac si ne-am intors, dar nu mai era nimic.Nu stiu ce sa cred probabil sa fi fost si vreo fantoma ca ma gandesc ca iarna aurolacii stau prin canale unde este cald. Nu mai m-am gadit de multa vreme la asta

| DamaschinSimona a răspuns (pentru Tania):

Sunt demoni si astazi sunt parapsiholog, evitati zona daca nu vreti sa patiti ceva grav.

| DamaschinSimona a răspuns (pentru SickMind):

Va jucati acolo il vedeti pe sarsaila normal ca a disparut sunt multe spatii deschise dintre lumi aveti grija va zice dna parapsiholog,.eu

| danieldan123 a răspuns:

Buna si eu satau in pitesti si da e adevarat ca e acea casa bantuita seamana cu un conac cum spun unii dar sa stii ca iese in evifdenta pentru ca e unul singur in toata padurea

| SickMind explică (pentru danieldan123):

Buna Daniel, am auzit tot felul de basme despre acea casa, si totusi ce va face sa credeti ca e batuita? Plus ca stiu niste rokeri care fregventeaza pe acolo si n-au nimicthinking adica nu li-s-a intamplat nimic

P.S. iti multumesc pentru raspuns

| danieldan123 a răspuns:

Da ai dreptate dar sa stii ca e posibil orice

| danieldan123 a răspuns:

Qsdfqsdf

| SickMind explică (pentru danieldan123):

A? Adica ce ai vrut sa zici?laughing

| DjZen a răspuns:

Buna! Da si eu caut de mult dar astazi cred ca o sa ma duc sa ma interesez mai de aproape. Si sper sa o gasesc laughing)

| xPurrffecttx a răspuns:

Helouu.:x uite aicii am găsit o poză :) : http://www.google.ro/......tp?/imgres care se spune ca și cum ar fi „locul preferat al sataniștilor" :). Sper că te-am putut ajuta :-* Baftă :x.

Bye Bye :-h :x.

| Alexandru_Ungureanu_1990 a răspuns:

Hmm in acest caz te sfatuiesc sa NU te duci acolo pentru ca spiritele acelea te pot urmari DECI sa nu dea naiba sa te duci sau iti va fi casa bantuita!

| maria1998 a răspuns:

Buna! "Casa bantuita " din trivale este exact langa biserica este in padure la 15 - 20 metri de biserica. Casa accea inca mai este unde au fost ingropatii copii si cu barbatul acelei femei si acel put unde sa aruncat ea inca exista dar e infundat cu un bustean si cu foarte multe gunoaie...Am fost de foarte multe ori acolo si poti sa mergi si tu ca nu tii se intampla nimic, dar te sfatuiesc sa mergi dimineata pe lumina deoarece seara locul acela este plin de satanisti si de "oameni" care fac ritualuri si tot feluri de chestii. Anul trecut am fost si eu si am vazut 2 tipi care faceau ritualuri, aveau un foc mare si vorbeau in alta limba, nu-i intelegeam deloc..Eu credeam ca sunt oameni normali si m-am apropiat de ei eram la 4 metri de ei chiar in fata lor dar nici macar nu se uitau la mine erau complet pe dinafara erau concentrati la foc si la ceea ce ziceau, m-am speriat groaznic si am plecatt de acolo imediat laughing Daca intrii in casa aia sa intrii si in camera aia mai mare cu doua "ferestre" si sa vezi ca e un loc mai ridicat fata de ciment acolo au fost ingropatii copii si barbatul acelei femei...O sa vezi ca a scormonitt cineva acolo, adica eu si cu o fata am scormonitt sa vedem daca gasim ceva nu e foarte adanca dar se observa foarte mult laughing Sper ca te-am ajutat!; x

| DamaschinSimona a răspuns:

Nici nu te sfatuiesc sa ajungi acolo pentru ca locul este impanzit de demoni datorita ritualurilor satanice frecvente!

| Stefan_Mihai_1974 a răspuns:

Prea multă prostie, se vede ca urmăriți filme horor?
Mare este gradina lui Dumnezeu.

| demonick a răspuns:

Eu am fost acolo si stiu mai bine cum sta treaba, nu e doar o paragina cum spun uni, cine vrea sa afle mai multe despre acel loc ma pot suna la 0763903755.nu raspund la privat, doar pentru cei interesati cu adevarat