| Sibelutza a întrebat:

am si eu o intrebare de fapt o ghicitoare si nu ii stiu raspunsul poate unul din voi il stie: Tatal unui copil orb vrea sa mearga la pescuit, copilul intreaba daca poate sa vina si prietenul lui care este mut, tatal accepta si pornesc pe drum. La pescuit tatal cade in apa, cum ii spune copilul mut, copilului orb ca tatal lui a cazut in apa?
Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aflii raspunsul, te rog sa mi-l comunici si mie. Mi-ai captat interesul.

| LuciWv a răspuns:

Incepe sa geama laughing il ia de maini si-l arunca in apa rolling on the floor

| ShizAnime a răspuns:

Mm..Pai tatal tipa si il aude copilul orb, sau il ajuta copilul mut pe tata [daca are cu ce].

| cristhine022 a răspuns:

Pai nu stiu dar intrebarea e cum i-a spus copilu mut la copilul orb ca vrea sa mearga si el la mare?

| rasalas9 a răspuns:

Il roaga pe tata sa ii spuna asta, deoarece nu cred ca tatal ar avea nevoie de ajutor de la un copil sa se ridice din apa...