| Bianca206 a întrebat:

mi-am cumparat o noua tastatura, dar din pacate nu pot sa fac print. nu stiu ce are, am incercat in toate felurile sa fac screen, da' nu mi-a mers. nu am tasta 'printscreen', am doar 'prtSc game', care probabil inseamna cu totul altceva. help, pls!

5 răspunsuri:
| Bianca206 explică:

Multumesc oricum, dar tocmai am facut rost de screen grab, e mult mai simplu happy

| Bianca206 explică:

@babypink pai :
1. il downloadez de aici; http://download.cnet.com/Screen-Grab-Pro/3000-2192_4-10068383.html
2. il instalez
3. apoi apas f9 / sau dau click, acolo unde scrie ' click here to grab screen', si e gata. screenu' il gasesti in folderu' unde ai instalat programu'.

| nutzu' a răspuns:

Pai tu faci totul din tastatura...gasesti tu din programe ...mai lasa perifericele si lucreaza direct din program.

| dof21 a răspuns:

Vezi dacă nu cumva trebuie să apeşi tastă+PRTSC pentru asta. De exemplu cea dintre CRTL left şi Windows. Nu este cumva acolo o tastă care se numeşte FN? Atunci apasă FN+ PRT SC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum folosesti tu screen grab?