| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna cum pot face prin screen pe tastatura...am schimbat windowsu si tasta de prtsc nu mai merge...alte modalitati?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie verificata tastatura, daca PrtScr functioneaza.
Daca e functional, este posibil sa fie dezactivat prin configurarea windowsului, caz in care este mai usor reinstalarea.

| BIoody a răspuns:

Ce windows ai avut si cu ce windows ai schimbat?
Nu are cum sa nu mearga
o fi tastatura devina, apesti butonul PtrSc apoi te duci in Paint si dai Paste/lipire sau ctrl+vwinking

| XxBlueRosexX explică (pentru BIoody):

Am avut windows 8 si a trebuit sa schimb hardu si mi-a instalat windows 8.1, am incercat asa dar nu merge. Mai era o modalitate dar nu mai stiu exact parca trebuia sa apas pe fn sau alt sau ctrl ceva de genu si o litera, am cautat pe net dar nu am gasit mare lucru.