| xXxTedyGirlsxXx a întrebat:

Buna,am tableta Samsung galaxy tab 3 T210 si mi se descarca bateria fara sa umblu pe ea.ce are? Funda, va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Desi nu am tableta sunt mai multe posibilitati, probabil ruleaza multe aplicatii iar memoria Ram este full, trebuiesc inchise la fel ca pe calculator, bluethoot poate e pornit, modul battery safe on/off, temperatura din camera, bateriile li-on nu rezista la temperaturi mai mari de 25grade celsius laughing asta poate fi o cauza, tensiunile din curent, curentul de incarcare sa nu fie mai mare de 220v deoarece aceasta incarca bateria f repede dar o distruge in timp, faptul ca poate o tii peste noapte la incarcat in priza prea mult.ai lasat ciclul de descarcare sa se faca complet.sau poate ai lasat tableta la soare, sper ca ti-am fost de folos. in cel mai rau caz mergi la un sevice si optim ar fi ca in cazul in care schimbi bateria sa fie de buna calitate si produsa de aceeasi firma sau macar asemanator cu tableta, nu altceva, numai bine