| BlueAdryano1993 a întrebat:

Buna,am telefon C3300K Champ si nu-mi merge touchscreanul in colturile de sus.La muzica vreau sa pun ca o melodie sa se tot repete dar comanda o da cu cativa cm in jos.La camera vreau sa schimb pe videoclip si tot nu merge crying Funda

4 răspunsuri:
| Alexu420 a răspuns:

Salut. Vezi poate ai vreo setare sa recalibrezi touch-ul. Daca nu incearca sa ii dai o resetare generala. Daca nici asta nu merge trebuie sa te duci cu el la service! funda?

| BlueAdryano1993 explică (pentru Alexu420):

Resetare generala-incercat
...de service stie si cum fac sa recalibrez?

| Alexu420 a răspuns (pentru BlueAdryano1993):

Nu am asa un telefon. eu am iphone 4 deci nu stiu sa iti zic cum se recalibreaza dar am zis ca poate ai asa o setare. am umblat pe telefoane cu windows mobile si dupa ce le resoftam imi cerea sa recalibrez touch-ul la prima folosire de windows.

| lavinusca a răspuns:

Ca sa ii resetezi calibrarea te duci la setari apoi la telefon si ai acolo ceva cu atingere te duci pe atingere si ai acolo feedback prin vibratie, blocare automata a panoului cu atingere, lumina fundal activata si calibrare apesi calibrare si il faci iar.la problema cu muzica, te duci la muzica si cand ai o melodie pornita ai acolo sus ceva cu niste sageti apoi genul muzici si in dreapta sus ai o chestie cu un a inconjurat de niste sageti un a cu o sageata dedesubt si un 1 inconjurat tu ca sa ti se repete melodia de cate ori vrei lasi ala pe 1 inconjurat