| Ooterog a întrebat:

Am windows xp si bara de start e albastru dar eu vreau sa mi-o schimb cu barele de la windows 7 ( transparenta ) am cautat tot felul de teme pentru windows 7, am gasit, am instalat o tema dar nu merge thinking sau. nu stiu eu sa instalez thinking Imi puteti da un tutorial sau sa-mi explicati cum pot sa-mi schimb bara de start de la windows xp in cea din windows 7 :X? Multuuumesc big hug!
P.s : Dau fuunda :*

17 răspunsuri:
| StaiCaTrag a răspuns:

Bine vreau sa iti spun ca nu poti sa instalezi la windows XP bara de start sa fie ca si la Windows7 pentru ca nu suporta acest tip de tema... dar poti sa iti instalezi windows7 dc nu o faci? Deci ti-am zis mai bine nu mai cauta pentru ca nu o sa poti sa iti schimbi tema ramai cu care o ai mai bine sau poti sa schimbi culoarea ei te duci la control pannel si dai la desktopwinking bafta!

| Seby90 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Te rog nu vorbi daca nu esti capabil sa cauti pe google ceva inainte sa postezi.
Induci lumea in eroare si esti si incult.
Poate pcul respectivei persoane nu suporta windows 7.

| Seby90 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Instaleaza softul care ti l-am sugerat e cel mai usor de folosit.

| MissVamp a răspuns:

Asa deci...dai clik dreapta pe ecran dai pe
personalize si jos apare window color dai clik selectezi culoare si gata!
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| iubitic a răspuns (pentru Ooterog):

Trebuie sa copiezi, Viglance si Vistart, in partitia C; Windows; Resources; themes si sa le rulezi de acolo.

| StaiCaTrag a răspuns (pentru Seby90):

Ba frate eu am imi incercat sa mai fac asta si nu a mers scria eroare si de asta am scris raspunsul acesta! Asa ca te rog vezi pe cine faci incult inainte sa stii despre ce e vorba. Te-am rugat frumos...

| HorrorLife a răspuns:

U ala care ai zis ca nu poti schimba bara de la windows xp esti varza. Io am windows xp Si mi-am facut bara ca la windows 7 si vista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu am windows xp cu aspect de windows 7 ultimate. cum de nu merge?

| Jokerulstar a răspuns:

Ma daca vrei sa iti faci bara de start transparenta merge dar sa stii ca nu merge sa faci sa semene exact cu windows 7

| ConducereaLumi a răspuns:

Salut... a zis unu ca nu se poate dar de fapt se poate exista un program care schimba TOATA interfata pcului, DAR ramana acelasi sistem de operare! (in romana: schimba icoanele si ramana tot win xp)

programul se numesete ''seven remix xp 2.5''

http://www.youtube.com/watch?v=nQjA7--ye_s

(p.s. eu si omu' din video nu raspundem pentru daune)
(p.s.2:eu il am instalat pe windows si tot xp am :D)

| COkOS a răspuns:

Buna! Uite aici un tutorial facut de mine :http://www.youtube.com/watch?v=7TqfDqnxjiM&feature=youtu.be
Daca ti-am fost de flos fundita pls:):*Si daca nu te superi Subscribe pe YouTube:)Plss
A da tutorial facut special pentru tine!:X

| Sl33P a răspuns:

Uite ceva care te ajuta un program care iti face calculatorul ca si windows 7 Apple si altele http://www.custopack.com/

Tutorial:http://videotutorial.ro/......ial-video/

Galeria:http://www.custopack.com/....../content//

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ca sa ti se vada transparenta trebuie sa descarci ViGlance:http://viglance.en.softonic.com/