| Allecsandrra a întrebat:

Mi-am instalat de curand windows-ul si ceva ma cam enerveaza. In loc de vesnicul "START" in bara, imi apare altceva, si anume " SOFTVNN". As vrea sa stiu, merge sa schimb inapoi in start?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti specifica ce windows folosesti?

| Allecsandrra explică (pentru gelu1970):

Windows XP - SP3, insa nu e varianta originala happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Allecsandrra):

Buna. windows xp ce ai instalat e o versiune creata de de grupul SOFTVNN. imi pare rau, insa butonul start daca il vrei cu adevarat ar trebui sa instalezi un xp fabricat de Microsoft. de restul nu ar trebui sa te preocupi, in sensul validarii licentei si actualizarilor. daca esti hotarata sa instalezi un xp adevarat sunt destule imagini iso. sunt sigur ca o sa reusesti sa obtii una. dupa aceea, pentru restul te ajut eu sa il pui la punct. totusi, daca pc tau suporta windows 7 iti recomand sa instalezi 7. e mult mai stabil. in plus...din 8 aprilie 2014 Microsoft nu v-a mai oferi actualizari pentru xp. va fi descatalogat. cu timpul nu o sa mai poti utiliza programe ce vor iesi. indiferent ce vei face astept sa-mi raspunzi.

| al3xander a răspuns:

Pai de ce instalezi tot felul de porcarii modificate? este mai complicat http://www.wikihow.com/Change-Text-on-Windows-XP-Start-Button nu stiu ce sfat sa-ti dau, doar sa fii atenta. daca vrei te ajut eu.