| oana16 a întrebat:

as vrea ca in timpul liber sa fac tot felul de lantisoare bratari chiar si aranjamente florale....de unde as putea sa-mi comand asa cevabig grin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La magazinele de materiale (stofe, matasuri) sint margele, nasturei, paiete, etc. stiu ca exista un site cu materie prima pentru ce vrei tu sa faci, de unde comanzi si, care are inclusiv inchizatori pentru lanturi si bratari... dar l-am uitat. il caut si revin.

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, draga mea nu trebuie sa apelezi la nimeni, ceea ce trebuie sa faci este ca tu singura sa-ti procuri materialele necesare si apoi te poti apuca de lucru si daca la sfirsit va iesi bine le poti si comercializa; DE CE NU? Bafta si succese in ceea ce ti-ai propus.

| Simon a răspuns:

1. Uita-te in jurul tau si foloseste-te de ce ai prin casa. De exemplu o agrafa de birou, o desfaci de la jumate, pe o parte pui o bila si pe cealata o bagi in ureche - si ai facut cerceri tongue
2. Prin piete se gasesc tot felul de astfel de accesorii - le-ai putea combina, s-au scoate diferite elemente din ele.
La altceva nu m-am putut gandi tongue. Sa ai spor!

| murik a răspuns:

Ptr. aranjamentele de flori, exista cursuri de ikebana, iar pentru accesorii, gasesti la magazinele Bonbon(sau ceva in genul) in str. Viitorului x Nicolae Filipescu, pe linia TR. 5, 16, unde gasesti, pe langa materia prima si carticele speciale pentru aceasta indeletnicire, iar daca ai talent si faci lucruri mai deosebite, cei de la magazin ti le vor achizitiona, insa trebuie sa iti creezi o relatie mai speciala cu doamnele de acolo. spor la treaba

| deealexx a răspuns:

Oh...si eu sunt pasionata de lucrurile handmade si-mi place sa fac mereu cand am timp. materialele le iu de pe allex.ro de cand ma stiu...nu au "comanda minima de x lei"..plus, preturile sunt acceptabile si produsele foarte bune. mai merge si la hanul cu tei pentru materiale cum ar fi cartoane colorate, acrilice..etc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai gasit ceva f. interesant:
http://www.allex.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele necesare margelitului le gasesti la http://margelesibijuterii.shopmania.biz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.si eu sunt pasionata de lantisoare margele etc.as dori sa-mi fac o autorizatie de functionare independent, dar cica am nevoie de un curs, sa dovedesc ca am calificare, stie cineva unde se pot face cursuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Breslo.ro