| DyTz@ a întrebat:

Buna as vrea sa imi fac un jurnal si as vrea sa scriu codat(in el) si nu stiu ce semne sa folosesc, de exemplu o fata avea o lista, dar am vazut-o putin si am vazut ca A era un cerc, ce idei de coduri aveti?

5 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Il scrii in word.Iar ca sa vezi ce ai scris dupa ce ai schimbat stilul mergi la arial. Uite ex http://i51.tinypic.com/160vl9h.jpg

| Robert a răspuns:

Tu nu vrei pe pc.Fa altceva. Scrie alfabetul pe o foaie dupa care fiecarei litera ii atasezi un semn care vrei tu.Cand vei scrie o fraza deasupra fiecarei litera scrii si semnul ca sa nu te incurci, dupa care transcri pe jurnal.

| tvictory68 a răspuns:

Invata sa scrii steno, adica sa stenografiezi.

| swet girl 22 a răspuns:

De ce sa scrii codat daca acum sunt jurnale pe care le inchizi cu cheita si nu ai de ce sa-ti faci griji ca poate sa se uite cineva,sau daca vrei tu sa scrii codat poti sa-ti faci o lista cu cuvintele pe care le folosesti in jurnal si sa le inlocuiesti cu altceva, adica la dragoste sa faci o inima, la suparare o fata trista s.a

| kalmizen a răspuns:

Scrie normal doar ca dupa fiecare litare a cuvantului pui complet alta ex:Ktayldmsipzoetn->Kalmizen