| andrutza_3684 a întrebat:

as vrea sa invat sa ma apar nu vreau karte sau ceva legat de asta. Daca ma poate ajuta cineva? cu sali in Bucuresti

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Imi pare rau, dar esti pe langa adevar. La sala doar iti dezvolti musculatura, asta daca o faci cum trebuie. Nu e atat de usor, tragi de fiara 2-3 luni si esti Atena... dureaza si trebuie multa munca. Iar daca vrei cu adevarat autoprotectie incearca box, muay thay, aikido sau jujitzu. Bafta.

| haiZI a răspuns:

Http://www.karate.info.ro/....../index.php Crezi sau nu karate este unul dintre cele mai vechi stiluri de lupta si unul dintre cel mai eficient, acesta fiind perfectionat de-a lungul secolelor, mai ales de catre calugarii shaolin care sunt cunoscuti in toata lumea pentru abtitudinile lor in majoritatea stilurilor de lupte. Karate este prost vazut de unii din cauza lipsei de profesionalism sau a proastei pregatirii a unor antrenori de karate care predau in lipsa de cunostinta.http://www.youtube.com/watch?v=7qHL2PSpecI. Nu insinuez sa ii copiezi pe acestia dar se intelege filozofia lor. Poti incerca box(acesta fiind un sport cu reguli) si nu se compara cu karate, unde iti folosesti intregul corp pentru aparare si atac.succes.pa

| DeathTheKid a răspuns:

Pai nu prea vad cum ai putea invata daca nu vrei Karate sau chestii de genul astalaughingumbla si tu dupa tine cu spray paralizantlaughingmie sincer karatele mi se parc chiar bune pentru autoaparare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina C te apara de boli, pistolul de dusmani laughing Iarta-ma dar nu m-am putut abtine. laughing Mult succes si vointa iti doresc!

| Useeeer124124 a răspuns:

Buna! Am facut si eu Karate timp de 5 ani si vreau sa iti spun ca nu a fost cine stie ce pentru ca nu m`a ajutat cu aproape nimic[ptc. nu poti folosi karate daca esti atacata pe strada ptc. la karate sunt figuri si scheme ciudate]`! Inteleg ca vrei sa te aperi pe strada sau de alti...Dar cluburile acelea nu te ajuta! Crede`ma! Daca vrei sa te aperi invata sa dai cu pumnii si cu picioarele si alte chestii dintr`astea dar iti zic eu ca, karatele sau judo sau alte d`astea nu te ajuta cu nimic`!