| Cristi151 a întrebat:

Buna,
Astazi 30.07. 2013 am achizitionat cu Mercedes - Benz Vito 122 cdi 1999.
Dar am o intrebare?
Cand pornesc masina si ma deplasez raman aprinse martorii ABS & ETS? Ce sunt acestea?

FunDA!

Răspuns Câştigător
| asddddcvbnnjiu a răspuns:

ESP -este probabil cel mai importatant sistem de siguranta dintr-o masina! ABS-sistemul de control electronic al franarii, care face ca rotile automobilului sa nu se blocheze! Probabil este o defectiune la calculator de ABS! sau o defectiune in bord! Nu iti face griji! Te poti duce la un service si vei rezolva totul!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ABS dupa capul tau, bine. se vede ca nu ai mai avut masini, abs este o functie in franare adica nu franeaza dintr-o data, blocheaza rotile mai da drumu mai blocheaza mai da drumul pana incetineste, adica pana opresti tu frana, nu mai calci pe ea, nu mai este in functie abs-ul, si ets-ul la fel o functie la franare, reglare a patinarii tractiuni