| Holocause a întrebat:

azi e ziua mea, implinesc 15 ani si am primit de la mama 1000lei si de la tata la fel, ce as putea face cu 2000lei? fundita si vot happy8

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce ai tu nevoie acum?
Pa, pa.

| elena a răspuns:

La multi ani!
Bucura-te de aceasta zi, doar o data in viata implinesti 15 ani, maine vei fi mai "batran/a" cu o zi!
In privinta banilor te invidiez ca ai atat de multi, dar eu cred, ca te lauzi... spune adevarul!

| pwp a răspuns:

Pune-i la pusculita.

| Afdsa a răspuns:

În primul rând : La mulţi ani şi mulţi înainte! Şi,ce nu ai putea face cu banii ăia...Te duci prin mall sau la nişte magazine,îţi cumperi nişte haine draguţe, accesorii, un album cu Metallica.

| Radioactive a răspuns:

Şi ai venit să ne spui nouă ca să te lauzi sau ce? Poţi să îţi pierzi privirile prin magazine şi să îi cheltui la shopping, sau să le spui alor tăi să îţi facă un cont şi să îi păstrezi acolo pentru facultate sau mai ştiu eu ce. Nu e chiar aşa de complicat!

| ombladon a răspuns:

Ma astia care nu stiti ce sa va cumparati...Sunteti penibili!

| Ruxuletz a răspuns:

La multi ani !

| BlackRose08 a răspuns:

2000 de lei? Adica 20 de milioane in bani vechi? oh go on Cumparati haine, lucruri noi. sau pastreaza-i pentru '' zile negre ''.

| Adrick a răspuns:

Eu mias cumpara un ipod 4g de 64 gb!winking

| bambi12313 a răspuns:

Pentru inceput la multi ani. Pastreaza-i pentru atunci cand vei avea nevoie de ei. Nu se stie niciodata. Incepe sa econimisesti banii happy. Si atunci cand ceva iti va placea cu adevarat si vei avea nevoie vei avea banii. Cu cat strangi mai mult cu atat iti vei putea cumpara mai multe.

| brunetteee a răspuns:

In primul rand la multi ani :*, sa fii sanatoasa si iubita!
pai ai putea sa iti cumperi ceva de imbracat sau de ce ai tu nevoie... ori sa ies cu prietenii la o terasa ceva...

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Ia-ti un cainebatting eyelashes

| Alesia27 a răspuns:

In primul rand LA MULTI ANI! Apoi...eu as folosi doar, sa zicem, 500 de lei PE LUCRURI FOLOSITOARE, iar restul i-as depune in contul meu de economii de la banca. Nu stii niciodata cand poti avea nevoie de ei! Pastreaza-i pentru zile negre! Iar ideea lui Ruxandra este chiar foarte buna. Nu-i irosii! Invata sa faci economii! LA MULTI ANI! happy

| McCrush a răspuns:

La multi ani! cumparati ceva care sa iti fie util

| Florina_6341 a răspuns:

Adica 20 de milioane?

| Mariaaa6081 a răspuns:

Hmmthinking Eu sincer mi-as lua haine! As iesi cu fetele la un suc(eu as face cinste).As da navala in mall(dar sa ai grija la preturi! -Iti poti cumpara multe haine MAI IEFTINE dar totusi frumoase ) LA multi ani si vezi tu ce faci cu banutii :* :* :*

| Kodokuna a răspuns:

Du-te bai de-aici... 2000 de lei inseamna 20 de milioane.Tu stii ce zici?

| Ruxandra87 a răspuns:

In primul rand La multi ani :*.
Parerea mea este ca o parte din bani ar fi bine sa ii pastrezi, ai putea sa iti inviti prietenii undeva si sa sarbatoriti, ai putea sa iti iei niste haine, carti, cd'uri, poti merge la salon, ai putea sa iti iei bijuterii sau produse cosmetice. De asemenea poti sa iti iei pantofi, skate shoes, balerini & co, poti origaniza o "sleep over party", poti sa iti cumperi o placa, un ondulator, un mouse nou sau un mp4, daca vrei chiar si un telefon Poti investi intr-o bicicleta sau niste role, sau un skate.
Ideea e sa cumperi lucruri folositoare, nu sa arunci banii in stanga si in dreapta, si o parte sa o pui bine ca sa o folosesti cand ramai fara bani.

| zuziOoO a răspuns:

Cumparati haine

| andreea_6591 a răspuns:

In locul tau mi-as lua o rochitasi o pereche de sandalute si as da petrecere intr-un club cu prietenii mei.Sau ai putea sa mergi in vacanta la mare.Sau sa iti cheltui banii pe hainute accesorii si imbracaminte.LA MULTI ANI!

| Dyenutza98 a răspuns:

Te duci prin mall si iti cumperi haine de firmabig grin

| rosian22 a răspuns:

Hmmm... pai ai putea sa mi dai mie laughing