| anonim_4396 a întrebat:

Buna care este salariul maxim daca faci o scoala profesionala 1000lei sau 2000lei sau cat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazut un anumit salariu maxim pentru un meserias, cu exceptia bugetarilor.
In schimb este prevazut salariul minim pe tara garantat la plata, in prezent acesta este de 1.250 lei, pentru o norma intreaga.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul maxim e ala care ti l da angajatorul. Nu exista o limita legala maxima

| Dismally a răspuns:

Nu exista salariu maxim, primesti in functie de domeniul in care lucrezi si firma la care esti angajat.

| Oana92 a răspuns:

Daca lucrezi in mediul privat poti sa ai si mii de euro, totul e in functie de "regulile" firmei. Iar daca lucrezi la stat...ei bine, bugetarii incep cu minimul pe economie si nu depasesc cu mult pragul asta.

| UzOm a răspuns (pentru Oana92):

MII DE EURO în România? Mai visează!

| Oana92 a răspuns (pentru UzOm):

Mii de euro in Romania? Mai vorbeste si tu cu oamenii care au ceva functii...si in general mult norocwinking

| UzOm a răspuns (pentru Oana92):

Funcții ca ministru sau președinte? Că un muribund de rând de abia primește 300-400 EURO, asta în cele mai bune cazuri.

| Oana92 a răspuns (pentru UzOm):

Bine, bine, fie ca tine. Crezi ce vrei oh go on

| UzOm a răspuns (pentru Oana92):

De fapt asta-i realitatea, numai că unele personaje de pe TPU nu sunt de acord cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbesc despre salariu cat este daca faci o scoala profesionala cat de mult 1000lei sau cat daca lucrezi ca brutar sau electrician