| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna!
Cam cati metri lungine latime si inaltime are o camera mica de apartament cu 2 camere, o baie si o bucatarie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde mult de tipul blocului si de confort. Daca va puteti permite, e bine sa fie decomandat. Se pot gasi 2 camere cf1 la pret bun sau tip vagon dar proprietarul sa ceara mult.
Legat de intrebarea ta, cam 3 (3, 4) pe 3(3, 3) ar fi camera cea mai mica. Poate fi si mai mare. Bucatariile sint in general de 3 pe 2 (2, 5). A mea e o exceptie. Iar camera mare, poate fi de 4 pe 3 (3, 5). Inaltimea este minim 2, 5m (obligatoriu). Astea sint mijlocii.
E normal sa aiba bucatarie si baie, nu se pune asta in discutie. Doar daca, nu este intr-o vila veche unde impartirea este cine stie cum.
Mai intra si tu pe siteuri de imobiliare (Tocmai, Mercador) si vezi orientativ cam ce este si preturile. Stiu pe cineva care prin recomandari a luat un apartament prost si scump dar eu in mica publicitate am vazut bunisoare si la pret rezonabil. Important este sa va deplasati pina acolo si sa-l vedeti inainte de a face tirgul. Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de apartament. La mine au 3, 30 x 3, 40 x 2, 80 camera, identica bucataria si 2, 40 x 2, 60 x 2, 80 baia. Dar sint si mai mici (bucataria) sau cu camera mai mare.

| AndreeaNustiu explică (pentru anonim_4396):

Pai din cate am auzit este un apartament micut si camerele la fel, cam cat credeti ca are?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Nu l-ai vazut? Despre ce este vorba, inundatie?

| AndreeaNustiu explică (pentru anonim_4396):

Nu,nu nu e vorma de nici o inundatie, mama vrea sa cumpere un apartament in Bucuresti in sectorul 4 si vrea sa cumpere unul cu 2 camere, bucatarie si baie, dar noi nu locuim in Bucuresti asa ca se intereseaza o matusa de a mea de un asa apartament, si eu ma gandesc ca un apartament doar cu 2 dormitoare este mic, de asta intreb ca cam cat ar fi o camera, cati metri latime, lungime si inaltime.

| AndreeaNustiu explică (pentru anonim_4396):

Mai am o intrebare, o camera mica poate fii mai mica de 2, 5 metri? Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

De regula, nu. Se mai intimpla la garsoniere dar nu la apartamente. Scuze pentru rapunsul tirziu, dar inchisesem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Depinde mult de tipul blocului si de confort. Daca va puteti permite, e bine sa fie decomandat. Se pot gasi 2 camere cf1 la pret bun sau tip vagon dar proprietarul sa ceara mult.
Legat de intrebarea ta, cam 3 (3, 4) pe 3(3, 3) ar fi camera cea mai mica. Poate fi si mai mare. Bucatariile sint in general de 3 pe 2 (2, 5). A mea e o exceptie. Iar camera mare, poate fi de 4 pe 3 (3, 5). Inaltimea este minim 2, 5m (obligatoriu). Astea sint mijlocii.
E normal sa aiba bucatarie si baie, nu se pune asta in discutie. Doar daca, nu este intr-o vila veche unde impartirea este cine stie cum.
Mai intra si tu pe siteuri de imobiliare (Tocmai, Mercador) si vezi orientativ cam ce este si preturile. Stiu pe cineva care prin recomandari a luat un apartament prost si scump dar eu in mica publicitate am vazut bunisoare si la pret rezonabil. Important este sa va deplasati pina acolo si sa-l vedeti inainte de a face tirgul. Succes!