| Cosminovici18 a întrebat:

Care este diferenta dintre Pepsi si Coca-Cola? Funda celui mai bun raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| bubudeeabubu a răspuns:

Pepsi cola are o reteta (care e secreta) iar Coca,are alta reteta. Pepsi care se gaseste acum pe piata este o mare facatura. Pe vremuri,era de m mie de ori mai bun,incomparabil. Coca are la baza frunzele de coca, din care se extrage cocaina, si deci contine putin drog. De aceea se explica de ce consumatorii de coca sunt fideli acestei bauturi. Asa ca mai bine un Borsec sau un suc natural si proaspat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Marca pe care detine fiecare companie.

| NumePublicAnonim a răspuns:

Diferenta este ca Pepsi este un fel de cola, dar care nu contine coca.Sin Pepsi nu contine prea multa cofeina

| mariusxd a răspuns:

Gustullaughing

| curioasa01 a răspuns:

Numele

| Ayalla a răspuns:

Diferenta este ca Coca Cola este mai tare decat Pepsi.cu ceva ani in urma exista numai firma Cola care producea un medicament, producatorii acestui medicament nu intelegeau de ce consumatorii sunt atat de fermecati de aroma medicamentului peste ceva timp se-au dat seama ca ar putea sa comercializeze produsul sub o alta forma...numai ca au aparut mici divergente intre cei care detineau secretul...si asa s-au despartit si au luat nastere 2 companii Coca Cola si Pepsi Cola pastrandu-se numele de Cola ar fi o diferenta intre cele doua.Pepsi are mai multe sortimente in comparatie cu Cola.alta nu vad

| lavy_7567 a răspuns:

Pai Pepsi e Coca-Cola cu lamaie...Iar Coca-cola e doar Coca-Cola... Funda?batting eyelashes