| didu194 a întrebat:

Buna!
Ce efecte are ness-ul asupra organismului?
Mentionez ca am tatal in varsta de 42 de ani, si bea cam 2 cani de ness pe zi.
Ce as putea sa fac sa il conving sa nu mai bea? sau spuneti-mi voi.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pai nessul iti da mai multa energie.
Sincer 2 cani pe zi nu mi se pare prea mult.
si ma sa il convingi vorbeste cu el.

| anka a răspuns:

Cei cu afectiuni precum hepatita cronica, ciroza, ulcer gastric sau duodenal, guta, nevroza, dureri de cap, hipertensiune arteriala si enterocolita cronica ar fi bine sa evite consumul de cafea solubila. Consumul exagerat poate avea efecte negative: tulburari la nivelul tubului digestiv cu arsuri si chiar dureri si spasme gastrointestinale; palpitatii; insomnii; neliniste; stari depresive; tremur si slabiciune musculara.