| mm_2126 a întrebat:

Cum as putea sa il conving pe tatal meu sa mergem si noi la mare anul acesta? mentionez ca n-am mai fost de 2 ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii poti explica ca tu vrei la mare din anumite motive si incearca sa o tragi si pe mama ta de partea ta si poate atunci vrea sau ii poti spune in felul urmator "daca tie nu iti place la mare de ce toata lumea trebuie sa faca cum vrei tu? de ce sa te simti doar tu bine in concediu? nu te gandi numai la tine!

Iar daca nu vrea sa plece nicaieri in concediu din cauza unor motive de genul ca nu aveti bani sau nu poate sa isi i-a concediu incearca sa ii convingi pe parintii tai sa te duci la mare cu prietenii tai. Iao pe cea mai buna prietena versoara/verisorul si inca cineva, duceti-va la o pensiune si va facem de cap atunci este mai maisto decat cu parintii plus ca esti cu prietena ta, verisoara/varul si sunteti intre voi, iesiti cand vreti pe plaja/in oras/in club/mananci ce vrei/faci ce vrei.

Eu una ma duc in vacante la mare de 2 ori o data cu prietenii (depinde si de varsta care o ai, eu am 17 si ma lasa) si o data cu parintii si prietena mea cea mai buna adica cu cateva zile/saptamani inainte(2 max) de a pleca, parintii mei vorbesc cu parintii ei sa o lase la mare, de obicei noi plecam in strainatate la mare turcia, bulgaria, costa de azur, tenerife, jamaica, cuba, caraibe big grin...si de obicei o lasa pentru ca suntem prietena de mult timp si ne facem de cap impreuna plus ca depinde si de parintii care ii ai, ai mei sunt super de treaba si nu sunt invechiti ca altii. Sper ca te-a ajutat.Merit fundita?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca vrei la mare si il rogi foarte mult.
Cauti oferte pe net si ii propui. Bafta!

| ELD a răspuns:

Ai sputea sa-i spui asa: tati sti x e la mare smug de aia nu l`am mai vazut laughing bate apropourilaughing vezi ca ala e la mare laughing, uita`te la ala sta de 2 saptamani acololaughing. bafta!

| RXN a răspuns:

Probabil parintii tai au probleme financiare, de aceea exclud o vacanta.Incearca sa porti o discutie cu el, sa vezi mai intai care e motivul pentru care nu doreste sa mergeti, apoi explica-i ca-ti doresti sa mergi macar pentru cateva zile sa va distrati in familie.Pregateste-te si pentru un refuz si incearca sa fii intelegatoare si sa nu reactionezi ca un copil razgaiat pentru ca risti sa inrautatesti situatia. Discuta calm, prietenesti si poate reusesti.Succes.>big grin

| medex3 a răspuns:

Fi atenta: si eu voi face la fel. Mi-am facut chiar un plan: un weekend la mare.Calcul tot.Iti las id ul meu sa ti-l trimit ca e in word si are si cateva imagini:>. Sper ca va merge.

Mai intai gasesti o cabana intr-un loc unde vrei sa mergi, alege o cabana rezonabila[am gasit eu cateva pentru ai mei:d]
Mamaia:http://www.turistinfo.ro/mamaia/cazare-mamaia/vila_elisabeta-c1294.html
Costinesti: http://www.turistinfo.ro/costinesti/cazare-costinesti/casa_efe-c59799.html
Eforie Sud: http://www.turistinfo.ro/......60563.html
Eforie Nord; http://www.vileeforie.ro/vila_doda_eforie_nord/

Fa o mini expozitie, daca ai masina poti chiar sa calculezi cat costa benzina:d.Arata-te responsabila.;) Vei pregati un meniu cu mancare ceea ce va face sa nu cumparati mancare de la mare[unde este scumpa:|] astfel economisesti.Alte idei da add:
Mede

| Mihai0eu a răspuns:

Lasal pe tatal tau, hai cu mine big grin laughing))

| ღAnamariaღ a răspuns:

Explicai ca e santoasa apa din Mare :X!
Si eu vreau anul"asta la mare am fo si eu anii trecuti :* :X!
Si ca tie dor sa vezi rasaritul, sa te vronzezi ca acolo e vant si nu tie atat de cald, ca vei lua note mai bune etc...
Zii si la mama ta ca vrei si mai multe lucruri...
Sper ca te-am ajutat!
Bafta :*!
Pa!
Distractie la MARE!
wave :* wave!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in singurul joc social din romania care te plateste pentru ca te joci
http://www.anno1777.com/index.php?i=31669
nu ai nimic de pierdut, merita sa incerci

| kittycat_9803 a răspuns:

Pai daca aveti banii necesari spune-i ca v-ar prinde bine cateva zile departe de stresul cotidian si ca te-ar bucura enorm sa petreceti ceva timp impreuna. Daca nu aveti bani se schimba placa... Ar trebui sa-l intelegi. Sau alta solutie ar fi sa strangi tu niste bani si sa-l rogi sa te lase cu prietenii.