| iLovedYou96 a întrebat:

Ce faceti? Eu fac destul de bine doar ca am 2 probleme si sper sa ma puteti ajuta:
1. Maine este ziua mea si astazi sunt foarte foarte ragusita iar problema este ca sambata imi tin ziua de nastere si imi este frica sa ma doara gatul cand ii salut pe prietenii mei si sa nu mai pot vb cu ei din cauza durerii de gat! intrebarea este: Ce ar trebui sa beau ( ceva sirop sau ceva de genu) care sa imi faca vocea normala ( sa nu mai fiu asa de ragusita)?
2.Maine, tata vine dupa mine de la scoala si a spus ca mergem dupa scoala la magazinul Orange( ala cu telefoane orange) sa se intereseze de un telefon iar problema este ca daca telefonul ala costa mult nu mi-l mai cumpara iar eu il vreau foarte foarte foarte mult! intrebarea este: ce i-as putea spune tatalui meu ca sa imi cumpere telefonul?
P. S: dau funda! pa-pa si mersi anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| GoldenSW a răspuns:

1. Poti lua diferite siropuri, mai bine ai discuta cu un doctor despre asta, ca sa fii sigura ca nu este ceva mai grav.
2. Daca ai fi in locul meu un simplu "Te iubesc" si cateva cuvinte frumoase sau o imbratisare ar fi destul pentru a-i dovedi dragostea tatalui meu. Daca este scump il poti lua la abonament cum am facut eu.

2 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Ii ceri portofelul si dupa ii zici asta: "Tata am sa-ti spun ceva...sunt insarcinata!" profiti de socul in care o sa se afle si cumperi repede telefonul pe care il vrei simplu nu?

| gaby_1815 a răspuns:

Buna! eu am solutie doar la prima problema:

poti sa bei ceai de tei, sa iei sirop de ridiche neagra, ceai de pojarnita, conpresa la gat cu apa calda, sa nu bei apa rece, sa iei nurofen, sa nei pastile faringosept, sa nu vorbesti foarte mult sau sa tipi si cam ata... sper sa iti fi fost de folos big grin