| ☆ Danny☆ a întrebat:

Ce inseamna pentru voi vacanta? Dati propria definitie vacantei! La cea mai frumoasa dau fundita:X!

Răspuns Câştigător
| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Vacanta=Cel mai frumos moment al anului, cea mai lejera parte din an, unde seful sau profesorii nu zbiara la tine ca la un catar, unde esti propriul tau sef, distracitia e nelimitata, iesi cu prietenii linistit, fara teama de un test surpriza maine sau o concediere stupida...Mai pe scurt Vacanta=LIBERTATEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

24 răspunsuri:
| Pufuleti a răspuns:

Vacanta e o perioada de odihna (teoretic).
Practic: este o perioada pe care noi, elevii, o folosim sa ne distram si sa ne intoarcem, mai obositi decat eram initial, la scoala unde ne putem odihni in pace in banci.
Si vacanta mai e si intervalul ala de timp in care creierele noastre elimina majoritatea informatiilor acumulate de-a lungul anului. Adica, pe parcursul anului trimitem totul in recycle bin, iar apoi avem nevoie de 3 luni sa stergem ce s-a acumulat acolo.

| aLaLa a răspuns:

Freedom...

| MBG a răspuns:

Vacanta este ca un cadou pentru toti copiii din lume, cand spunem vara spunem fericire, cand spunem vara spunem distractie, cu alte cuvinte am putea spune ca Vacanta este a 8-a minune a lumii!, te rog Fundita!

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Vacanta=distractie, plictiseala, timp liber, joaca, mers la mare, (o gramada) fundita?

| anonimmmmm a răspuns:

Vacanta este cea mai frumoasa perioada din viata fiecarui om:d:dbig grin atunci iti pot permite sa te relaxezi sa te distrezi, sa te gandesti la tine si la sanatatea ta, sa mergi in locuri frumoase si relaxantehappy

| Bubiko a răspuns:

Pentru mine vacanta inseamna sa ma trezec tarziu si sa ma joc cu colegii mei. Vacanta este preferata mea! Dar pentru tine ce inseamna? funda te rog mult

| cr1st1n1k a răspuns:

Vacanta=distractie, plimbari, fara scoala.Este cea mai frumoasa parte a anului, te trezesti la cat vrei, te culci la cat vrei. Concedii alea alea laughing

| AlexBitza a răspuns:

Eu definsesc vacanta printr-un singur cuvant si anume PLICTISEALA

| bOse a răspuns:

Relaxare

| myxolaryy a răspuns:

Vacanta=cel mai frumos moment din an o perioada de timp cand ai frau liber sa faci tot ce vrei sa te distrezi fara teme sau invatat pentru un test fara probleme la serviciu concedieri si altele ...pe scurtem Vacata inseamna=LIBERTATEEEEEEEEEEEE SI BUCURIE

| Andreea9222 a răspuns:

Pt mine vacanta reprezinta cea mai frumoasa parte a anului.Vacantza nu inseamna doar sa pleci undeva, inseamna sa-ti iei o pauza de la ceea ce faci tot timpul.Pt mine vacanta inseamna sa uit de tot si de toate, sa nu-mi mai pese de nimeni si de nimic.

| YoYoJuSt4U a răspuns:

Cea mai tare parte a anului, plina de bucurii, amintiri frumoase si libertate!

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Yay`; x pai ce sa. nsemne;> raiu` pe pamant! ar fi fost smecher sa avem vacanta si toamna, cand e mai racoare love struck

| KULLER a răspuns:

Din nou vacanţă… mă gandeam cu nostalgie la câte vacanţe au trecut şi la faptul că numarul lor este în scădere…mă întristează să ştiu că nimeni nu mai poate reda şi readuce aceste vacanţe, ale copilariei, ale viselor noastre, ale tuturor. acele zile luungi, în care ai senzaţia că ai tot timpul din lume, asta înseamnă vacanţa de vară.

| Raluca_1748 a răspuns:

Pentru a putea vorbi depre vacanta trebuie sa fi prestat o munca fizica sau intelectuala in prealabil. In viziuna mea, vacanta, este o buna oportunitate de relaxare si destindere din toate punctele de vedere. O sa trec la chestiile pe care le agreez, care ma relaxeaza, Iesirile in natura au o influenta pozitiva asupra mea, uit de grijile cotidiene, ma privez de maturitate, imi urmez instinctele, las ca sufletul de copil din mine sa-si faca de cap, in limita bunui simt si a decentei, fara a deranja in vreun fel persoanele din jurul meu.
Ador iesirile prin parc, pe timp de noapte. Imi dau ocazia de a visa la dragostea platonica si la nemurirea sufletului. Imi amintesc de copilarie, de toate nazbatiile facute si am puterea sa zambesc pe seama trecutului. Toate aceste chestii imi hranesc partea spirituala, sufletul.
O zi buna, Raluca.

| mihaitza93 a răspuns:

Vacanta e timpul cind lenevia devine respectabilahappy

| cristinutza_8053 a răspuns:

Ptr mine vacanta este perioada cea mai frumoasa din an in care imi pot da frau liber imaginatiei distranduma sa-mi fac prieteni cat mai multi sa fac ceea ce nu puteam face in timpul anului

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mers la lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vacanta pentru mine este cea mai frumoasa parte a anului in care uitam de scoala si de teme, si putem face toate placerile care nu le-am facut in timpul scoli... :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vcanta este cea mai frumoasa din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vacanta este un stick introdus in calculatoe, cu poze amintiri, cu plictiseala, cu yahoo pe prima pagina, cu rummy online, cu Metin 2 la greu, cu multa muzica de club, cu multe plimbari prin tara (sau europa) si nu in ultimul rand multeee teme la romana, mate...

| xandra_3994 a răspuns:

Vacanta=o perioada foarte scurta de timp(din pacate)unde pot sa fac ce vreau eu, sa ma distrez, sa uit de scoala si de replica lu`tata:Mai pune mana pe o carteangryangryangryma exaspereaza cand spune asa)laughingin concluzie sa fac to ce imi trece prin cap, pentru tine ce inseamna vacanta?

| roxcsana20 a răspuns:

Vacanta pentru mine inseamna relaxare, la munte sau la mare...
si iti faci ce iti trece prin cap...relaxare si distractie la maxim...
Asta e propria mea definitie. sper ca am fost de folos.