| Tacii a întrebat:

Ce inseamna sterilet? funditalove struck; x

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

STERILÉT - dispozitiv anticoncepţional plasat permanent în cavitatea uterină. Pentru detalii intra aici:
http://www.lyla.ro/......rticol.php
Bafta!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Steriletul este un aparat contraceptiv, plastic sau metalic, care e plasat in cavitatea uterina si care nu permite sa ramai insarcinata.Citeste aici:
http://www.seximus.ro/articole/sterilet.php

| MMihai a răspuns:

Citește din cărți de specialitate. Steriletul este un obiect pe care ți-l pune un medic ginecolog, nu ți-l montezi singură. Utilizarea unui sterilet implică și riscuri... nu îți recomand să utilizezi așa ceva.

| Tacii explică:

Baii.gabi 87...as vrea sa-ti dau un sfat.nu stiu de ce te-ai obosit sa-mi dai informatii daca tu crezi ca sunt atat de inapta.scuze ca te-am pus sa cauti in dex for me...hai pa.si app am cautat,dar nu am gasit toate informatiile,nu cuv(sterilet)in sine vreau,ci(cum se poate folosi, cine il foloseste, afectiuni.etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

STERILÉT s. n. dispozitiv anticoncepțional plasat permanent în cavitatea uterină. (< fr. stérilet)