| alina_1192 a întrebat:

Ce mijloc de informare preferati: televizorul sau presa scrisa? Justificati raspunsul. Multumesc. Pa pa

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Televizorul - deoarece este mai la indemana oricui, iti ofera mai multe informatii si poti vedea si imagini, filmari de la fata locului, pe cand in presa, nu prea. :*

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Internet. Asa caut ce informatie ma intereseaza, nu trebuie sa citesc ditamai porcaria de articol de 2 pagini, ca sa aflu ca a picat guvernul sau mai stiu eu ce. Asa, stau pe laptop, ma plimb pe siteuri si forumuri si se trezeste cineva: Ba, a picat guvernul! Si gata, am aflat. Pe locul tv-ul. Ziare nu cumpar niciodata, mai iau ring si adevarul de seara cand le prind si atat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Televizorul. Putem vedea pe viu oamenii, intamplarile, informatiile.Contine o gama mai larga de informatii si este mai modern.

| Silvia a răspuns:

Televizorul, deoarece ziaristii baga cam prea mult de la ei.big grin

| SweetCandy a răspuns:

Tv-ul, pentru ca la mine merge in continuu si trag cu urecheabig grin

| Dorinel a răspuns:

Internetul - pentru ca este mult mai rapid, uneori si tv dar mai rar

| mikella a răspuns:

Televizoru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tv-ul pentru ca este mai accesibil, are informatii prezentate din unghiuri si moderatori diferiti. >ai multe amanunte, in presa apare de la un singur redactor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer presa scrisa, nu am rabdare sa ma uit la televizor.Alt motiv ar fi faptul ca ador sa citesc presa dimineata, la cafea.