| cevazacelamineintorace a întrebat:

Cine stie niste farse pentru colegi la scoala?
Fundahappy

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Farsa 1 Scrie un biletel ''de dragoste'' pentru o colega. Gasesti tu o modalitate sa il primeasca si cum.Ai putea sa il pui in banca inainte sa iinceapa orele.happyIn biletel scrie asa :
Buna.Sunt un admirator de al tau.De cand te-am vazut mi-a trecut fiori pe spate si am avut fluturasi in stomac. Te visez in fiecare noapte si ma gandesc la tine non stop.Esti foarte frumoasa si mi-e gandul doar la tine.Am sa iti martuirisesc ca te iubesc si as vrea sa ne cunoastem mai bine.Esti o fata superba, singura care mi-a atras atentia atat de mult.Sa ma descriu putin : Inalt, 1, 70 blond cu ochii albastrii,comunicativ, am grija de aspectul meu, si in primul rand indragostit de tine.Astept sa ma contactezi la numarul de telefon ''074*******''.Apoi ii spui ca a fost o farsa

Farsa 2 : Ia o banana la scoala.Inainte sa pleci daca ai o seringa fa asta : baga in seringa ceva rosu cum ar fi zeama de la dulceata ...acoarea rosie cu apa...gasesti tu ceva lichid rosu.Usor,cu seringa bagi zeama in banana.Si intr'o pauza ii oferi banana bineinteles ca iti iesi si tu una sa papi ca sa para credibil.Cand o sa desfaca banana poate o sa apuce sa si muste o sa se sperie big grin e o farsa super amuzanta crede-malaughing)))

Farsa 3 : Ia o perie de par la tine in ghiozdan. Intr'o pauza ii zici ca vrei sa te joci un pic in parul ei.sa ai in buzunar ceva care pare par.cel mai simplu chestiile alea de la porumb firele acelea sau: de la o papusa niste par fals sau ata maro.Si in timp ce o pieptreni cu peria tu stai in spatele ei si o piepteni si strecori mana in buzunar si ii pui atzele sau ce gasesti sa semene a fire de par i le pui intre perie si o minti ca ii cade parullaughing)e super amuzantlaughing

Farsa 4 : Inregistrezi miorlaituri de pisica pe telefon.In pauza ii poti pune telefonul pornit pe inregistrare undeva pe langa banca ei poate chiar in ghiozdanul ei ascuns pe undeva pe'acolo. Miorlaiturile le gasesti si pe youtube big grin ai grijha ca atunci cand pornesti inregistrarea sa inregistrezi mai intai liniste sa nu se auda nimic si dup ceva secunde sa inceapa sa miorlaie big grin O sa creada ca e vreo pisica pe la ea prin ghiozdan sau cine stie laughing)))))))))))))))))))))))))
Farsa 5 : cumperi o bomboana. Desfaci ambalajul si iei bomboana de acolo si ii pui in loc de bomboana o maslina verde sau o bucata de leguma taiata in forma de bomboana sau o bucata de coaja de portocala big grin o sa fie taaare big grin

Farsa 6 : dau cu ardei iute pe o bombonik si i'o oferi la scoala big grinDD laughing Sper ca ti'am fost de foloS

4 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Stii ce ar fi super tare? sa rogi un baiat(din clasa preferabil)sa se dea drept iubitul tau, dar sa fie un baiat cu care sa faci senzatie, la care sa nu se fi asteptat nimeni sa te uiti.Iti dai seama ce fata ar face prietenele tale si prietenii lui?rolling on the floornici nu vreau sa-mi imaginezrolling on the floor

| monymonika a răspuns:

Hmm... Pai eu am pățit-o când un coleg mi-a pus un bilețel în penar (acum mult timp) cum ca: Te iubesc, te doresc du-te dracu ca glumesc) mi-a luat nu știu câte zile sa descopăr cine a fost. Dar în final am descoperit.

| cristina1760 a răspuns:

1.Moneda Lipita
lipeste pe podeaua coridorului un ban (de preferat o moneda de 50 bani) cu super glue si ai sa vezi cati au nevoie de bani in zile de azi.

2.Bomboane
Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus… si vor parea ca niste bomboane delicioase… apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere.) si vei vedea ce va iesi… incearca si vei rade pe saturate.

3.Ghiozdanul disparut
1. ajungi primul la scoala
2. pui crema sau pasta de dinti p clanta, in interiorul usii
3. pleci si te ascunzi
4. cand vine urmatorul coleg se va murdarii si va merge la baie sa se spele
5. intre timp tu ii iei ghiozdanul si fugi cu el
6. daca nu vrei sa ai probleme da ghiozdanul inapoi inainte sa ai probleme cu diriginta/-ul

4. Puternic sau Invizibil?
Pune urmatoarea intrebare unui coleg: Esti puternic ori invizibil? Daca el iti raspunde ca e puternic tu scuipa jos si spune-i sa o ridice ca doar este puternic, iar daca iti raspunde ca este invizibil da-i o palma peste cap (sau scuipa-l) si spune-i ca nu l-ai vazut deorece este invizibil.

5.Bacnota de 1 leu

Leaga o bacnota de 1 leu cu ata cat mai subtire, poti folosi si ata pentru pescuit deoarece este transparenta si greu de observat.Aseaza bacnota pe strada si cand se apleaca cineva sa o ridice trage cu ajutorul atei bacnota.