| Andreea.:) a întrebat:

Vreau si eu niste farse pentru maine la scoala [de 1 aprilie pentru colegi mai diferite]
dau fundita :X

8 răspunsuri:
| iuliana_5107 a răspuns:

Poi :
1. poti sa te apleci in ora si sa te prefaci ca iti legi seretele, dat u le legi pe ala colegului de banca...
2. ii pui piedica profei de chimie.laughinglaughinglaughing (la un coleg a functionat.happylaughinglaughing)
3. ii spui celui mai fraier baiat din clasa de la u ca vrei sa stai cu el...sigur nu o sa se astepte...
4. E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.
5. Lipiti un afis pe usa unui magazin in care sa precizati: reduceri de 50% pentru primii 100 clienti in ziua respectiva (se lipeste noaptea si magazinul sa aiba program dupa ora 8 sau chiar 9, sa fie timp sa faca lumea coada).
6. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.
7. Aduna cat mai multe ceasuri si fixeaza-le alarma foarte devreme. Apoi ascunde-le peste tot in camera victimei.
8. In timp ce doarme cineva pune intr-o farfurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!
9. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca vor fi deconectati de la reteaua electrica pentru reparatii timp de 2-3 luni.
10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!
Sper sa-ti foloseasca una din astea.:X:X:X

| Rioko a răspuns:

Poti da telefon si sa le zici ca nu mergem la scoala. Sau sa suni diferite persoane (fete) si sa le zici ca tocmai te-ai combinat cu prietenul lor. Ai grija sa nu se supere! Si inainte poti vorbi cu prietenul lor ca sa fii sigura ca tine!

| Fiction a răspuns:

Daca o prietena de-a ta si-a pierdut pixul sau stiloul, îi spui ca l-ai stricat si vei cumpara altul

| HBK a răspuns:

Ia o cutie de bomboane goala si intoarce ambalajul cu josul in sus si vor parea ca niste bomboane delicioase, apoi du-te la prietenii tai sau profesori zicandu-le ca e ziua ta (de nume, de nasere ) si vei vedea ce va iesi, incearca si vei rade pe saturate.

| Rallu_3508 a răspuns:

Pentru fete:Vrea cineva numarul tau de telefon pentru ca vrea sa fie cu tine.laughing
Merge facuta si pe 31 martielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa nu vorbesti toata ziua si la urma sa zici ca esti muthappy ce penibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati la tine la scoala niste sare intr-o punguta(muulta sare)si pune-o la un coleg in sticla cu suc, agita-l un pic si sa vezi ce fata o sa faca atunci cand o sa bealaughing incercata de mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine vrea acasa o farsa?, daca aveti baie, puneti pe toleta folie transparenta si cand vine la toleta isi face nevoile in folia transparenta