| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

credeti ca vampirii exista cu adevarat?

65 răspunsuri:
| KindduOullie a răspuns:

Exista da sug sangele numa de la fetele rele.

| dusmanul86 a răspuns:

Nu exista vampiri dar exista multe alte lucruri pe care noi nu le putem intelege inca

| lablocsuperfan a răspuns:

Nu cred ca vampirii exista. Daca ai Da Vinci Learning, poti vedea un documentar, Expressul Exploratorilor. Intr-un episod chiar se vorbea despre vampiri si despre faptul ca nu exista. Funda?

| lablocsuperfan a răspuns:

Si ca idee pentru toti cei care cred ca vampirii exista:puteti sa vedeti fiintele pe care le credeti vampiri in oglinda? Reginele sigur se vedeau. Deci, vampirii nu exista.

| radu1993 a răspuns:

Evident ca da lilieci

| Tinușca a răspuns:

Exista lilieci-vampiri.
Funda?

| Mackenzie707 a răspuns:

Eu cred ca au existat.S-au gasit multe cadavre care aveau coltii si sabii infipte in piept. Poate mai demult au existat, dar oamenii i-au omorat pe toti...dar nimeni nu poate sa stie sigur. Funda?happy

| Blue07 a răspuns:

Cred in vampirii energetici, nu in cei care sug sange tongue

| Ion_Cristian_1989 a răspuns:

Sigur ca exista, altfel nu s-ar fi facut atatea filme despre ei.Bram Smoker a stiut altfel nu ar fi scris cartea Vampires

| Cristiana_Mercan_2000 a răspuns:

Nu exista si presupun ca nu vor exista niciodata vampirii.Si nu numai pentru ca oamenii nu sunt siguri de ceea ce pot face ei.Adica sunt vampiri clasici ca Dracula.Mai sunt si vampiri moderni(stiti aia din filme).Se spune ca vampirii traiesc vesnic.In niciun caz........adica este imposibil sa fii nemuritor.IMPOSIBIL!

| Gusti_Draghici_1998 a răspuns:

Nu, nu exista laughing

| vatasanumaria a răspuns:

Cu siguranta exista. sa nu uiti sa iti pui usturoi sub perna ca poate te viziteaza unul.

| YuliGX a răspuns:

Tea- uitat la vreun anime Shiki sau ceva de genu? Findca nu exista vampiri. Vampiri sunt niste legende popularizate, de exemplu si eu pot inventa niste strigoi cu un ochi in frunte care fura suflete de exemplu. Si daca cineva apare interesat de aceasta idee o cumpara s-au o fura si face unu sau doua filme si bum apar unii "Exista strigoi?"Funda?

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru YuliGX):

A da? si atunci cum iti explici dovezile de-a lungul timpului si victimele intepate usor in venele de pe gat?
in plus cum crezi ca au fost inventati vampirii? in orice poveste este un strop de adevar
si, da am vazut Shiki mai de mult, ador anime-urile

| crinusofia a răspuns:

Bineinteles... ca nu. Dar tu uita-te la seriale cu vampiri ca-s frumoase. Gen True blood. happy Pare rau, cateodata si eu imi doresc sa existe. laughing

| ana333pupicei a răspuns:

In istorie sunt multe legende despre sugatorii de sange dar in secolul nostru nu se stie dar daca exista atunci e lucrarea satanei pe pamant