| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

credeti ca vampirii exista cu adevarat?

65 răspunsuri:
| Gusti_Draghici_1998 a răspuns:

Nu, nu exista laughing

| Scorpiel a răspuns:

Desigur ca nu exista...

| RAY a răspuns:

Da,exista vampiri lilieci, in natura exista forme de viata care extrag nutriente din sange si astfel traiesc desi da exista

| vadu22 a răspuns:

Nici o sansa, vampirii sunt creaturi ficticve, imaginare.
Probabil ai vazut intr-un film sau desen animat si acum te sperii.Dar stai linistita sunt 100% sigur ca nu exista asa ceva.

| RAY a răspuns:

In evul mediu regina facea baie in sangele virginelor se spunea ca astfel arata mai tanara nu se stie daca e adevarat dar sangele are multi nutrienti foarte complexi, legenda asta sugereaza ca beau sange ca sa ramana tineri e o specie face exact la fel ba chiar prin transfunzie de sange putem intineri deci andrea realitatea e mai suprinzatoare ca legendele

| Ion_Cristian_1989 a răspuns:

Sigur ca exista, altfel nu s-ar fi facut atatea filme despre ei.Bram Smoker a stiut altfel nu ar fi scris cartea Vampires

| digital7shady a răspuns:

Da, la fel cum exista Dumnezeu si pungi de Lay's pline cu chipsuri.

| Tinușca a răspuns:

Exista lilieci-vampiri.
Funda?

| Mihai1810 a răspuns:

Normal ca nu exista

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 a răspuns:

Buna
eu cred ca vampirii exista.

| digital7shady a răspuns:

Da, la fel cum exista Dumnezeu si pungi de Lay's pline cu chipsuri. It just can't be.winking

| KindduOullie a răspuns:

Exista da sug sangele numa de la fetele rele.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Cu siguranta : NU laughing

| hideaway a răspuns:

Nu există nicio creatură supranaturală. *din păcate*

| Jameson a răspuns:

Buna. Da, exista, mai demult am intalnit si pe TPU, daca vede vreun vampir acest raspuns sa se faca cunoscut.

| Blue07 a răspuns:

Cred in vampirii energetici, nu in cei care sug sange tongue

| dusmanul86 a răspuns:

Nu exista vampiri dar exista multe alte lucruri pe care noi nu le putem intelege inca

| YuliGX a răspuns:

Tea- uitat la vreun anime Shiki sau ceva de genu? Findca nu exista vampiri. Vampiri sunt niste legende popularizate, de exemplu si eu pot inventa niste strigoi cu un ochi in frunte care fura suflete de exemplu. Si daca cineva apare interesat de aceasta idee o cumpara s-au o fura si face unu sau doua filme si bum apar unii "Exista strigoi?"Funda?

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru Blue07):

Cum adica energetici?

| Cristiana_Mercan_2000 a răspuns:

Nu exista si presupun ca nu vor exista niciodata vampirii.Si nu numai pentru ca oamenii nu sunt siguri de ceea ce pot face ei.Adica sunt vampiri clasici ca Dracula.Mai sunt si vampiri moderni(stiti aia din filme).Se spune ca vampirii traiesc vesnic.In niciun caz........adica este imposibil sa fii nemuritor.IMPOSIBIL!

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru YuliGX):

A da? si atunci cum iti explici dovezile de-a lungul timpului si victimele intepate usor in venele de pe gat?
in plus cum crezi ca au fost inventati vampirii? in orice poveste este un strop de adevar
si, da am vazut Shiki mai de mult, ador anime-urile

| alyalynutz a răspuns:

Nup, nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu exista, draga mea, ce te-ar face sa crezi asta? Probabil ai vizionat un film, un desen animat, un serial (spre exemplu The Vampire Diares) sau ai citit o poveste/ o carte, iar acum esti speriata si crezi ca exista. Relaxeaza-te, fiindca vampirii nu exista.

| ana333pupicei a răspuns:

In istorie sunt multe legende despre sugatorii de sange dar in secolul nostru nu se stie dar daca exista atunci e lucrarea satanei pe pamant

| Andreea_Ureche_1999 explică (pentru anonim_4396):

Off
, cand va aud < te-ai uitat la desene sau ca un film>
atunci cum iti explici mortile oamenilor secati de sange intepati in venele de la gat de-a lungul timpului?
si descoperirea asta facuta in Polonia
http://www.descopera.ro/......vampirilor

| Andreea_Ureche_1999 explică:

Si atunci descoperirea asta din Polonia cum va explicati?
http://www.descopera.ro/......vampirilor

| Andreea_Ureche_1999 explică:

Vorbesc despre prima parte a articolului

| Salahadin73 a răspuns (pentru Andreea_Ureche_1999):

Troll,altfel nu-mi explic.Acolo au fost îngropaţi oameni ACUZAŢI DE VAMPIRISM, NU VAMPIRI(termen pus şi între ghilimele).E aşa de greu să citeşti un text de doi bani?

| jamal000 a răspuns:

Categoric NU, cum de asemenea nici Satana nu exista, sunt doar inchipuiri create de om si nimic mai mult.