| Outspoken2 a întrebat:

Credeti in existenta spiritelor? Imi puteti da cazuri in care voua sau altcuiva i sa- intamplat ceva straniu?(cer seriozitate).

7 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu, toti cei carora "li s-a intamplat ceva straniu" ori au mintit pentru a atrage atentia ori au avut probleme psihice.

Mai mult, peste jumatate din cei care au relatat asa ceva au spus ca au vazut fantomele trecand prin pereti.Pentru ca ochiul liber sa perceapa ceva acel lucru trebuie sa fie constituit din atomi.Nu putem vedea ceva ce nu contine atomi.Acum, un atom nu poate trece prin altul ( gen spiritul prin perete ), deci ori nu putem vedea spiritele ori acestea nu au nicio sansa sa treaca printr-un zid -> nebuni sau mincinosi.

| Outspoken2 explică (pentru Hirako):

Nu m-am referit in sensul de a vedea acele spirite prin pereti si prin mai stiu eu ce.M-am refreit in sensul daca crezi, sau cum ai spus tu au probleme psihice din cauza unor fenomene starnii, am vazut documetare la televizor in care se povestea cele intamplate.si am vrut sa stiu daca tu crezi. Oricum ma bcur ca ai raspuns si ti-am aflat parerea! pa pa.

| RatuscaCeaUrata a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa cred daca exista sau nu, dar zic ca da.intr-o seara pe la 12.00.12.30 eram la pc ma jucam si vorbeam cu niste prieteni. deodata a inceput o sticla sa se miste sa se plimbe prin camera rolling on the floor. cred ca exista. m-am bagat imediat la culcare si am simtit 2 maini pe umarul meu :-ss. P.S nu glumesc ( asta a fost la bunicii mei ) tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista daca vrei sa existe... Daca nu bagi de seama nu exista...
Eu cand eram mai mic ma temeam de asta...acum ma doare undeva... nu bag de seama nici daca il vad pe dracu.

| Andreea19Alina a răspuns:

Mie mi-a spus profa de religie ca exista spirite dar nu sunt spirite rele ci ele sunt...De ex:dupa moartea cuiva poate sa apara spiritul persoanei care a murit dar nu vrea sa ne faca rau, ea vrea sa ne avertizeze de ceva sa ne instiinteze ca trebuie sa facem ceva.Nustiu daca este adevarat dar asa mi-a spus profa de religie.

| AlexisSanchez a răspuns:

Ma.la mine la bunici (la tara) niste vecini au parasit casa si au lasa-o sa se darame deoarece spuneau ca este bantuita...Am intrebat-o pe bunica mea si spunea ca asa a fost, numai puteau sa traiasca in casa aia.in fiecare seara auzeau zgomote etc.ii ameninta, ii speria. Acum daca vrei sa ma crezi bine daca nu, nu.
Cand trec pe langa casa aia maresc pasul laughing)

| Outspoken2 explică (pentru AlexisSanchez):

Desigur si eu cunosc persoane care, au fost nevoite sa cheme preotul in casa deoarece in acea casa, se intamplau lucruri ciudate...De atunci acelei famili le merge rau parinti se cerata au doua fete care una dintre ele se scoala nopatea si nu mai poate dormi(nu stiu exact de ce). Conosc lucruri foarte ciudate dar, am vrut sa stiu daca ati avut neplacuta experienta! Multumesc pentru.raspuns!