| alexia222 a întrebat:

Cum se instaleaza pe Samsung Galaxy Chat internetul? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Fa-ti setairle de internet. Aceste setari variaza in functie de telefon si retea. Exista setari automate, doar le instalezi. Dar nu stiu in ce retea esti ca sa-ti spun cum sa faci. In general, accesand *100# si navigand prin meniuri, sau apeland relatii cu clientii, ori un numar scurt de telefon ca 484(la Orange)

| alexia222 explică (pentru valentingb):

Sunt in cosmote....si am vazut ca sa intru pe internet trebuie sa imi fac un cont, dar nu stiu cum sa il facthinking

| valentingb a răspuns (pentru alexia222):

Contul de Android? Doar fa un cont de Gmail. E simplu, ca la Yahoo.

| alexia222 explică (pentru valentingb):

Doar atat? nu mai trebuie sa fac altceva?

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sa inteleg ca e Ch@t B5330, nu 332-ul. Nu l-am tinut niciodata in mana, dar unele lucruri sunt mereu la fel:
http://www.cosmote.ro/ro/serviceinstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000
Iti faci setarile trimitand un mesaj gol la 4777. Vei primi setarile prin mesaj si le instalezi. Daca iti cere si cont google, iti faci un cont Google.

| alexia222 explică (pentru valentingb):

Da este B5330....Multumeschappy

| valentingb a răspuns (pentru alexia222):

Nu-mi multumi inca, sa vedem daca merge. (?)

| alexia222 explică (pentru valentingb):

Ok okhappybig grin