| sinziana1 a întrebat:

Cum transform o poza din format bmp in format jpeg/png/gif?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| IuliaTeodora98 a răspuns:

Buna, dai click drepta pe imagine. dupa aia cauti open with dai pe sageata si pe primul si cauti prgm cu care vrei sa deschizi. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. pai e simplu. eu asa fac intotdeauna, si la mine functioneaza: start - control panel - folder options - eticheta "view", apoi debifezi "hide extentions for konw type files". si dai ok. dupa te duci pe numele pozei, si ar trebui sa iti apara extensia. bmp dai rename, si in loc de. bmp scrii. jpeg sau orice altceva vrei happy hope it works happy

| Andre_2169 a răspuns:

Simplu deschizi poza cu pain si dai salvare ca si selecteaza optiunea care te intereseaza pe tinehappy asa fac euwinking

| excelsior75 a răspuns:

Ar trebui sa se transforme atunci cand vrei sa o redenumesti,... pui numele impreuna cu eticheta". jpg" sau dupa ce o deschizi dai "save as" si aici pui cu eticheta. jpg