| T a întrebat:

Daca ii trimiti cuiva un email acea persoana poate afla de unde a fost trimis? Adica, poate afla unde locuiesti?

Răspuns Câştigător
| KlaudyaAddha a răspuns:

Pai, cateodata, se poate afla IP-ul. Desi e cam ilegal sa-l afli(daca il afli poti afla adresa, nr. de telefon, etc.). Il pot afla doar cei care au dreptul, insa acesti oamnei sunt putini. Acum, depinde, daca sunt hackeri pot afla mult mai usor. Insa e cam greu de aflat. Asa ca daca nu prea se pricepe la calculator... n-ai de ce sa-ti faci griji. Sper ca te-am ajutat! (Aa, daca te referi la localitate, poate afla mai usor, din experienta mea. Insa adresa si datele personale nu, decat daca fac ce ti-am zis mai sus )

11 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

De ce, te-a amenintat cineva ca-ti afla IP-ul, adresa, etc. si poate sa-ti faca necazuri? dintr-un email simplu nu poate. daca insa iti sparge contul iti poate afla datele pe care le-ai dat tu cind ti-ai facut contul, dar atit, pentru restul ar trebuie sa te ingrijorezi numai daca ai probleme cu serviciile secrete, altfel datele tale sunt in siguranta. stiu insa ca multi ameninta cu astfel de cunostinte despre datele private ale altora, ca pot afla totul despre tine din orice, un email sau o vizita pe site-ul lor. daca vizitezi un site ti se poate afla IP-ul si relativ zona unde stai, orasul de obicei, dar pentru adresa ar trebui sa ceara companiei tale de internet datele tale personale, ceea ce nu se poate fara acte oficiale. deci daca nu esti bin laden nu trebuie sa-ti faci probleme.

| Irina117 a răspuns:

Eu cred ca nu!
e cat de cat logic ca nubig grin

| Roxss a răspuns:

Nu, atata timp cat nu ai completat tu la adresa ta de email acele date.big grin
Fundita?puppy dog eyes

| Incubus a răspuns:

Nu daca nici nu ti-ai scris aceste date in email cand l-ai facut dar si daca l-ai scris trebuie sa stie ceva informatica ca sa iti poata sparge contul

| Lavy_4392 a răspuns:

Din cate stiu eu nu

| Maria_1984 a răspuns:

Bineinteles ca nu!
Daca e haker sau ceva in domeniu, poate cel mult sa afle ip'ul calculatorului de pe care a fost trimis e-mailul si sa-ti bage virusi sau sa-ti foloseasca ip'ul in scopuri nu prea "ortodoxe" si tu vei fi trasa la raspundere!
Sper ca te'am ajutat:*

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Nu nu are cum sa afle ca pe email afiseaza decat numele si bine inteles emailul sau mai exact id cu acele cuvinte:
@yahoo.com

| gabriela007 a răspuns:

Doar daca se uita la datele tale thinking cand ti-ai facut un cont ai scris niste date: esti din romania, varsta etc. Dar cred ca poate vedea tara, nu si unde locuiesti mai exact thinking

| andrei_5375 a răspuns:

Nu, exista confidentialitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca e cumva james bond, altfel nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred