| wolfves a întrebat:

Buna! De ce nu mai organizeaza cei de la Mega Image schimburi de cartonase ca in trecut? Sau sa zica cineva pe Facebook „ok, nu organizeaza astia, dar hai sa ne intalnim noi intr-un parc sa facem schimb". Stiu ca au fost niste abtibilduri acum cateva luni, dar niciun schimb. In prezent sunt niste cartonase si din nou niciun semn de schimb. Am vazut anunturi pe olx, dar sa te intalnesti cu 5 oameni diferiti cine stie pe unde mi se pare foarte enervant. Mai bine am face noi si aia e, oricum nu inteleg de ce Mega Image nu mai organizeaza. Voi ce stiti de asta? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti afla sau face ceva pe grupuri de Facebook daca sunteti mai multi pasionati de asa ceva, eu unul nu am idee ce cartonase sunt la mega image
cand eram eu copil existau colectionari de abțibilduri de la guma turbo de exemplu, dar toti copiii aveam aceasta pasiune
astazi cand exista atatea noi deviceuri si chestii, este mai greu ca lumea sa se regasesca in strict un singur domeniu si un singur fel de hobby
vad ca moda este retro totusi ceea ce ma incanta!

| ioana748 a răspuns:

Poti face un Facebook in sensul acesta pentru intalniri pe raza orașului unde locuiesti.
Pentru copii ar fi dragut.