| asdfghevere a întrebat:

de o luna imi intra cineva pe facebook. mi-am tot schimbat parola... dar tot intra, si nu am spus nimanui parola mea... iar acum as vrea sa imi sterg contul, dar nu stiu cum... stiti cum pot sa mi-l sterg?

3 răspunsuri:
| Winehouse a răspuns:

Nu cred ca poti...cel mai bine e sa iti schimbi parola ( daca o stii ) dar sa fie una grea din numere si litere...

| Jameson a răspuns:

Facebook>acasa>setarile contului>securitate>Dezactivează contul.(ultima optiune din lista)

| AndreiGabi a răspuns:

Decat cu facebook ai probleme?
Nu am auzit pe nimeni de vreo metoda de spargere a contului de facebook(decat prin phishing dar complicat si nu prea merge de multe ori).
Sfatul meu este sa instalezi Spybot Search Destroy pe care il gasesti aici : http://download.chip.eu/ro/SpyBot-Search-Destroy-1.6.3.51-Beta_71999.html# si sa faci o scanare a sistemului in cautarea unui keyloggers.
Pentru setrgerea contului de facebook am gasit aici un site: http://www.forwindows.net/sterge-definitiv-contul-de-facebook/ (nu sunt sigur daca functioneaza pentru ca nu am avut nevoie de el).