| dragutzyka29 a întrebat:

De vreo 3-4zile incerc sa stau dreapta pentru ca am cam inceput sa fac cocoasa. Imi puteti da niste exercitii pentru asa ceva de facut acasa? Va rog sa fie si imagini.

Răspuns Câştigător
| Ralucyk a răspuns:

Buna! Si eu incerc asta. Mai demult am pus o perna sub spatele meu inainte de culcare si o tineam toata seara! O sa te cam deranjeze dar incearca, daca vrei sa ai un spate drept! Si sa stii ca incepeam sa stau dreapta! Te sfatuiesc sa folosesti orice perna dar ar merge mai bine o perna in forma de inima daca poti! Si ii pui coltul in josul tau! Iti urez succes! Si imi pare rau ca nu sunt exercitii fizice dar mie mi se pare mai usor decat exercitiile fizice!

3 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Am si eu aceeasi problema ca si tine si aceeasi varsta big grin mama toata ziua "sta cu gura" pe mine -'stai dreapta, stai dreapta; umerii inapi-umerii inapoi'-si am ajuns la concluzia ca pentru. a sta dreapta ai nevoie sa te inveti tu pe tine insati adica atunci cand te doare spatele sau pur si simplu simti ca nu stai dreapta(pe scaun la scoala oriunde) sa-ti faci un obicei de a te corecta.Cred ca asa o sa te autoeduci de a te corecta si sa nu ai o cocoasa -bleah- worried

| Ralucyk a răspuns:

Te-a ajutat raspunsul? confusedwinking

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Pune o perna mai tare de burete sub talie si fa in semicerc, lasate peste ea, la fel impreuneaza-ti mainile la spate si incearca sa tragi cat mai mult in spate, stai langa un perete drept si pune pe cineva sa iti lipeasca umeri de perte sau dulap ce-o fi. Impreuneaza mainile la ceafa si trage cat mai in spate de coate