| Villy0po a întrebat:

Buna eu am ochelari 3D stereoscopici Red/Cyan (ramă carton) si nu vad la filme ca si cum as fi acolo(si ma uit la filme 3d...degeaba)Vad doar colurile putin diferite.Pana la urma cum se numesc ochelarii cu care poti vedea ca si cum ai fi acolo? FUNDA SI VOT

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ochelarii tai sunt buni. Filmele 3D sunt facute in mod special. Deci nu toate filmele se vad 3D.

| 1fluturas a răspuns:

Buna.Nu-i de ajuns sa te uiti doar cu ochelarii.In primul rand tv-ul sau monitorul la care te uiti trebuie sa emita 3D.Cel mai important trebuie sa ai tv-ul 3D, apoi poti sa-ti iei celelalte accesorii. Oricum tv-ul 3D nu e eficient pentru posturile tv deoarece in Romania nu se transmit emisiuni 3D. Daca iti iei tv 3d atunci trebuie sa-ti iei si un sitem DVD sau blu-ray 3D unde poti vedea filmele 3D.iti dau un link poate te lamuresti cum e cu 3D-ul http://itmoldova.com/2011/02/21/topul-celor-mai-performante-produse-3d/

| Bossulet a răspuns:

Nu te vezi de parca ai fi acolo cu nici o pereche de ochelari... ca sa fii acolo trebuie sa te duci in sali speciale ( care contin aparatura 7 D adica 7 dimensiuni care include si simturile) din pacate aparatura 7 D este inca nou aparuta la noi, gasesti la Constanta scurt metraje in 7 D... la alea te vezi de parca ai fi acolo. la 3 D adica 3 dimensiuni ( lungime inaltime si latime) doar ies putin de tot personajele din ecran atata tot!

| dragosmoga a răspuns:

Pai daca te uiti la calculator...

Întrebări recente