| Floryn9 a întrebat:

Salutare tuturor! Stiti daca acesti ochelari:
http://www.okazii.ro/......a155526170
sunt buni pentru filmele 3D la PC?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ochelarii se potrivesc intotdeauna cu sursa. Anaglyph e un mod 3d simplist care poate fi vizionat pe orice ecran normal. red-cyan e modul classic de distributie a lentilelor, dar se potrivesc doar pentru a vizualiza filme in anaglyph, cele care apar ca 3 imagini suprapuse in pozitii diferite. La orice alt tip de film 3d modern nu vor merge. Deci ochelarii sunt super ok atat timp cat urmaresti cu ei filmul in format potrivit.

| Floryn9 explică (pentru AlexanderAdrian):

Pai eu am o versiune mai noua a programului KMPlayer si acolo imi da in 3D printr-o setare, mai bine spus (o simpla apasare pe butonul 3D din coltul de jos stanga a programului), se potrivesc sau nu? Mai mult de aceea sunt curios daca merg sa fiu sigur...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Floryn9):

A trebuit sa descarc programul si sa verific. aia nu e o imagine anaglyph obisnuita, cele trei culori suprapuse sunt prea departate, trebuie sa fie relativ apropiate, deci cu setarea aia nu faci nimic, am incercat in fel si chip.

| Danassassin a răspuns:

Nu știu sigur dar dacă nu sunt buni îi poți returna.