| ImmortalQueen a întrebat:

Eu nu prea inteleg ceva [deci va rog nu radeti de minehee hee], Printul William este al doilea în linia de succesiune la tron si Printul Harry al treilea. Pai de ce i se mai spune lui Will, Duce de Cambridge? Harry ce rol mai are adica. nu stiu cum sa spun laughing Am observat ca William e mai important ca Harry, de ce? [din cauza ca e primul nascut sau cum?]hee hee? Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| happycolour a răspuns:

Intotdeauna intr-o familie regala primul nascut e cel mai important. In al doilea rand, un print poate sa aiba mai multe titluri.cum ar fi duce de Cambridge si, desi este al doilea in ordinea succesiunii la tron,regina il poate alege pe el ca rege, mai ales ca niciodata nu a fost de acord cu Camilla,sotia printului Charles(primul in ordinea de succesiune la tron).
Iar Harry,poate sa il substituie pe Will in caz de vreo tragedie(Doamne Fereste!)
Asadar, fiecare cu rolul lui in viata, mai important sau mai putin important.laughing

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La tron vine în ordinea nașterii, dacă prințul William moare (Doamne ferește), la tron vine fratele său, prințul Harry.
Îmi pare nespus de rău de mama lor, Lady Diana.
Pa, pa.

| Buii a răspuns:

Dap succesiunea la tron este in ordinea varstei si in ordinea gradului de rudenie happywinking