| BoboooBubuuu a întrebat:

Funda. Ce carti interesante as putea citii? Dar sa nu fie povesti scurte de 80 de pagini. Vreau ceva lung care sa ma impresioneze. Multumesc anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| madu1295 a răspuns:

Poftim! De aici alegi care-o vrei. Oricum toate-s foarte bune, si cu inima pe inima, ti le recomand. happy Aventură-Karl May-Winnetou,Old Surehand,Comoara din lacul de argint, Testamentul incaşului, Fenimore Cooper-Ultimul mohican, Al. Dumas-Cei trei muşchetari, După 20 de ani,Cei patruzeci şi cinci,Doamna de Monsoreau,Regina Margot,Paul Feval-Cocoşatul, Paul Feval-fiul-Fiul lui d´Artagnan,Teophile Gautiere-Căpitanul Fracsse,Mayne Reid-Călăreţul fără cap,Ioan Dan-Cavalerii,Taina cavalerilor,Cavalerii Ordinului Basarab,Curierul secret,Valentin Gustav-Insula robilor,Mark Twain-Aventurile lui Tom Sawyer,Aventurile lui Huckleberry Finn,Prinţ şi cerşetor,Charles Dickens-David Copperfield,H G Welles -Omul invizibil,R L Stevenson-Insula comorii,ori,dacă vrei ceva mai nou,Orson Scott Card-Jocul lui Ender,CS Lewis -Cronicile din Narnia,Anna Dale -Şoptindu-le vrăjitoarelor,Gary Kilworth-Attica,Katherine Paterson-Punte spre Terabithia,Carl Hiaasen-Bufniţa,Louis Sachar-Secretul din Lacul Verde,Angie Sage-seria Septimus Heap,Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan,Alan Gibbons-trilogia Legendeer,V M Jones-seria Karazan,PC Cast-seria Casa Nopţii, Melissa Marr-Fascinaţie, Richelle Mead-Academia vampirilor

20 răspunsuri:
| MaNDwN a răspuns:

Eragon 1.2.3 si 4 apare zilele astea... is foarte fainewinking

| MaNDwN a răspuns:

Si winnetou. acum depinde ce iti plac. winnetou 1.2.3 sunt foarte faine.introducerea la 1 e mai plicti un pic dar dupa ce treci de aia nu te mai poti lasa de carti. eragon si winnetouwinking

| Cristian0eTc a răspuns:

Neamul soimarestelor de Sadoveanu!
E foarte interesant

| sergiutaker a răspuns:

Jurnalul unui pusti 1, 2, 3,4,5

| danadana28 a răspuns:

Vraciul. Profesorul Wilczur de Tadeusz Dolega-Mostowicz

| Cristian0eTc a răspuns:

Rezumat neamul soimarestelor
http://www.referat.ro/......veanu.html
eu personal am carte si e foarte fain!

| iulia980 a răspuns:

Harry Potter, La Medeleni...

| IlyncaFio a răspuns:

jane eyre de charlotte bronte si Coliba unchiului tom de harriet beecher stowe
durere de besleaga si nada florilor de sadoveanu

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Cartea care mi-a placut foarte tare a fost Dragonsdale.E volumul 1 si volumul2. Sper sa iti placa!happy

| Cristian0eTc a răspuns:

Fundita
?
o alta sugestie e FRunze De Dor de Ion Druta
daca iti place rezumatul poti lua cartea in intregime http://www.referat.ro/......zumat.html

| Federovici_Silviu_1990 a răspuns:

Mai recomand si eu pe langa ce a aspus extensa1997 Ciresarii si Cartii de Jules Verne(toata colectia lui este foarte buna )

| SunShine a răspuns:

Îți pot rocomanda o carte pe care am început să o citesc de ceva timp "C de la cadavru" dacă ești iubitoare de criminalistică este vorba de un om care a fost atacat de cineva și aruncat într-un șanț dar acel om trăiești și se pare că criminalul nu și-a făcut "treaba" și merge să-l caute este foarte interesantă ți-o recomand cu drag:*

| aLL3xandra97 a răspuns:

Buna! Poti citi Singur pe lume de Hector Malot! E foarte interesanta! happy

| Thea a răspuns:

Clasici ca HARRY POTTER care este o serie incredubila
ERAGON-cred ca e cea mai buna serie pe care am citit-o atat de speciala,originala, plina de actiune si chiar si um picde romantism
Mai este si ORASUL OASELOR, au aparut doar 2 carti iar a 3-a trebuie sa apara
CRONICILE DIN NARNIA
SINGUR PE LUME
CEI 3 MUSCHETARI
STAPANUL INELELOR-marea problea i pana treci de primele vreo suta da pagini care is cel mai bun somnifer
JURNALELE VAMPIRILOR-nu seamana deloc cu serialul, dar serialul mi se pare ult mai fain
AMURG-mere dar sunt exat ca flmele
-am senzatia ca am uita ceva,, dai in fine.
Lectura placuta

| Kymmy a răspuns:

Pai la bravo girl costa 11 lei si ii si revista si si o carte cu vampiri cu 3 povesti de dragoste ...sau poti sa citesti petrecerea de hallowen sau vampire diariestongue

| ItachiUchiha a răspuns (pentru sergiutaker):

Cartea aia se numea Insemnarile unei pustoaice.

| BoboooBubuuu explică (pentru aLL3xandra97):

Draga Alexandra, am citit aceasta carte acum un an si m-a impresionat foarte mult. Iti multumesc pentru sugestie.

| BoboooBubuuu explică (pentru ItachiUchiha):

Draga pisi2 big grin de fapt el se referea la o carte numita "Jurnalul unui pusti". Am citit toate volumele. Nu e cine stie ce dar e ok cartea.

| BoboooBubuuu explică (pentru Kymmy):

Draga Karina, stiu acele carti pentru ca mi le-a mai recomandat o colega dar am citit una din ele si sincer nu mi-a prea placut. Mie imi place cele in care gasesti putina sensibilitate si cele cu sange.winking Oricum multumesc de sugestie.