| cevazacelamineintorace a întrebat:

Ieri am avut ora de desen si intamplator mersesem la scoala cu o camasa noua :s pe care am patat-ocrying. Mama a pus-o la spalata si nu a iesitcrying
Va rog foarte foarte frumos daca stiti cum se pot scoate pata de acuarele de pe o camasa sa-mi spuneti si mie fiindca mama s-a suparat foarte tare.
Multumesc anticipat(va rogggggg)crying

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Incerca bilele acelea de sapun de la ariel ...sunt destul de bune!

| username_5501 a răspuns:

Stiu 2 solutii sa o dai cu suc de lamaie am auzit ca merge sau poate iese cu foarfeca(evident glumesc). Incearca cu lamaie.

| Foca a răspuns:

Salut. Cumpara vanish. Merge foarte bine. Am avut si eu tot la fel pe un tricou si iese.
Succes.
Ciaohappy

| coxx a răspuns:

Pai sincer nu stiu ce sa zic... ca anumite substante ar putea strica tesutul camasiiiiiiiiiiiiii. deci mai bine zic eu sa incerci cu VANISH

-ai incredere in rozlaughing
succes
si spune-i mamei tale sa nu se supere ca nu esti u sg de pe palneta care pateste asta, orcui i se putea intampla.chiar si ei

funda?

| luiza_4162 a răspuns:

Pai poti sa cumperi vanish si sa torni pe pata.o lasi un pic si apoi o bagi la spalat...si astel pata va iesi.

sper ca ti-am fost de ajutor

funda?