| Tent a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, cum pot scoate ceara de lumanare din pantaloni de material jeansi si dintr-o vesta de catifea, o cunpstiinta mi-a spus ca se poate cu fierul de calcat si cu ziar, ce e drept am incercat, a si iesit in mare parte dar tot a ramas patat asa ca o pata de ulei, nu stiti cu ce as putea sa le scot, nu exista ceva spray?
Dau funda! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| moneantonella a răspuns:

Iti spun din propria experienta cel mai bine trece cu fierul de calcatsi aburi iese si usor! funda?

2 răspunsuri:
| AIPS a răspuns:

Aucisad

| HappyPebbles a răspuns:

Chiar azi am citit ca ceara de lumanare o incalzesti cu feonul si apoi o iei cu un servetel si stergi cu apa si otet.happy