| maad08 a întrebat:

Imi place fotbalul foarte mult si jucatorul meu preferat este KaKa. De cand s-a tranferat la Real Madrid, Tin cu real. Dar, totodata nu mai e jucatorul de care m-am indragostit. M-am uitat aseara la meci, si nu mai are acel tupeu ( adica nu mai are curajul sa suteze la poarta, si mai mereu da pase de gol in loc sa de gol) pe care il avea la echipa rossonera. Si parca se impiedica de mingi. Mi-as dori foarte mult sa-l vad din nou ca pe vremuri. Care credeti ca ar putea fi cauz apentru care nu mai joaca bine? Pentru ca sunt prea multe vedete la Real si nu mai incape de ele? ( gen Cr9, Benzema, Raul, Riberi etc... )Vreau sa zic ca la AC Milan el era idolul fanilor, pe cand aici... straight face. Credeti ca a facut o greseala ca s-a transferat?

Răspuns Câştigător
| adydassler a răspuns:

Poate nu sa acomodat, dar cred ca in timp o sa isi revina si o sa faca din nou spectacol. si apropo de zicea strivesc_membre-n_menghine cu jucatori care ajung vedete pentru o perioada de 3-4 ani eu cred ca dupa ce ajung vedete si iau o multime de bani nu le mai pasa atat de mult de fotbal pentru ca stiu ca sunt vedete mari si au multi bani. dar asta nu e genu' lu' kaka el din cate stiu eu nu-l prea intereseaza banii. (sume foarte mari)

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Kaka este un jucator de clasa, il admir foarte mult. În fotbal ca si in viata exista momente in care toate iti merg foarte bine, dar sunt si momente cand parca totul este contra ta. Deci, rabdare si timpul le va rezolva pe toate.

| l0rre a răspuns:

Totul e trrecator.

| dany4 a răspuns:

Ai putina rabdare si o sa vezi ca isi da drumul la joc si o sa fie acelasi kaka cum era la milan, si eu sunt fotbalist si am patit la fel dupa ce m am transferat, e perioada de acomodare si oricat de mult ti ai dori sa joci foarte bine parca ceva nu te lasa, insa cu timpul o sa fie acelasi, mai ai rabdare cateva luni doar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatia e destul de simpla. Jucatorii zilelor noastre 'ard' mult mai repede. Uita-te la Ronaldinho, ce jucator era...si cand a durat perioada lui de glorie? 3 ani.Ritmul fotbalului zilelor noastre e mult mai alert, jucatorii sunt mult mai solicitati fizic si mental si asta duce la o epuizare prematura.Pele,Maradona,Kempes au mers pe aceeasi linie incredibila toata cariera fiindca atunci era altfel de fotbal.In ziua de azi un jucator nu mai poate juca la maxim potential mai mult de 3, maxim 4 ani. O sa vezi asta si la Messi si la Ronaldo. O sa apara altii si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaka este un jucator bun dar trebuie sa isi faca un nume la madrid ca sa joace bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as vrea sa spun ca idolul meu preferat este cristiano ronaldo si as vrea sa devin si eu intr-o zi ca el sp ca sa ma ajute cumva sa fiu si eu alaturi de el