| rubertzel a întrebat:

Buna seara TPU. Sunt tare curios cum credeti voi ca s-ar simti jucatorul Real-ului KAKA daca ar ajunge in Romania si i s-ar explica ce inseamna numele sau? Cum credeti ca ar reactiona?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Oare tu cum vei reactiona daca iti spun ca "caca" inseamna excrement si in slangul francez si englez? ( http://www.merriam-webster.com/dictionary/caca ) Doar din limba franceza am preluat cuvantul, nu românii au inventat mersul la baie, stai linistit. Asadar, Kaka cred ca aflat deja ce conotatii fonetice are numele sau in alte limbi.

10 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/kaka

Nu exista cuvantul Kaka in limba romana, tin sa te anunt:) insa probabil faci parte din generatia messenger.
Oricum, nu ar apleca el urechea la niste analfabeti

| -=AleCS=- a răspuns:

Cum ai reactiona daca ai afla ca (poate) numele tau inseamna acelasi lucru intr-o alta limba? haha
cred ca la fel ar face si el

| zapacel a răspuns:

Ar rade!(parerea mea)

| hippiemuslim a răspuns:

Numele său nu înseamna nimic în limba română, dar face trimitere la cuvantul căcat, adică materie fecală. Sunt mai mult ca sigur că a auzit și nu îi pasă.

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Sincer cred ca ar ramane asa putin mirat la inceput, dar pe urma ar rade si ar zambi.

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Buna! (:
Pai thinking
habar n-amhee hee
probabil s-ar amuza pe moment laughing.

| RoxiutzaRux a răspuns:

In caz ca n-a auzit pana acum ce inseamna cred ca ar fi putin uimit si apoi ar incepe sa rada!rolling on the floor

| dragutzyka29 a răspuns:

Pai probabil ar rade pentru ca numele lui nu inseamna nimic in Romania
este prescurtare de la **** dar probabil ca nici nu-i pasa mai mult ca sigur a auzit asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca prima data s-ar simti putin stanjenit. Apoi ar incepe sa rada si el, ca doar nu o sa se inchida in camera si o sa inceapa sa planga ca un copil.

| kry5tyna a răspuns:

Sall! Si in spaniola tot ``caca´´ se spunebig grin