| Cezar_4927 a întrebat:

imi puteti spune care sunt cele mai bune carti Science-Fiction, caci am citit cateva din acest gen si ma fascineaza lumea in care traiesc acele personaje. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Autorul meu preferat este Philip K. D. Dupa romanele si povestirile sale s-au facut filme destul de cunoscute. Are un stil amuzant de a scrie si trateaza in principal teme filosofice, axandu-se pe problematica realitatii. Mai poti incerca si H.P. Lovecraft. Acesta este un scriitor de horror/sf al anilor '30. Asta daca te intereseaza un sf mai retro. Dar poti sa mergi pe la librarii si sa te uiti si tu la categoria sf/fantastic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa mine cele mai bune sunt ciclurile Dune, de Frank Herbert si Fundatia de Isaac Asimov, dar sunt multe altele, depinde si de genul de SF care iti place. Numai bine!

| LoloSkate a răspuns:

Iti zic eu in mesaj! dar da-mi fundita plss

| Adrianna99 a răspuns:

Eu am vazut un film se numeste Narnia si e superrrrrr. Cred ca exista si o carte
intereseaza-te... daca vrei:-p