| Bitzy a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste expresii frumoase despre cer, soare, apusul soarelui? Multumesc anticipat! P-pa!

4 răspunsuri:
| Raluciii_3242 a răspuns:

1.Mingea de foc se ascunde incet incet printre muntii inalti si batrini.
2. Cerul azuriu se innegreste spre intristarea copiilor fericiti de venirea primaverii
3.Soarele apune. Portocaliul puternic te absoarbe in abisul colorac al viselor

| Mary_Maria_1995_c4Ma a răspuns:

1.un apus este ca o copilarie sfarsita.
2.razele de soare aurii dispar incet, incet aducand lunii, stapanire peste cer.

| Berghes_Denisa_Cristina_1995 a răspuns:

N-am nici o idee...

| NexusHELPER a răspuns (pentru Berghes_Denisa_Cristina_1995):

Nu mai răspunde dacă nu știi. Publici niste răspunsuri doar sa ai si tu acolo răspunsuri sa zici că ai răspuns si ai ajutat multi oameni...