| bombonikk a întrebat:

Hei! Imi puteti spune si mie expresii frumoase despre flori? Multumesc.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai despre flori, nu se pot spune decat lucruri frumoase! Aproape orice este asociat cu frumosul! Pentru fiecare dintre noi, mai ales partea feminina, asociaza florile cu culorile, mirosurile, trairile, etc. O femeie este asemanata cu gingasia unei flori, de exemplu. Puritatea femeii-cu puritatea crinului, ghiocelului, etc.Pentru mine, florile sunt "zambetul pe care ni-l ofera natura "

| Siracuzia a răspuns:

Da, iti spun cateva:
flori multicolore
florile danseaza in bataia vantului
floare albastra ca o petala de miozot
gradina de flori, o mare de culori si miresme
Si cam atatea stiu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a desfacut in mugur intr-o dimineata a inceputului de primavara sau avea crengile lucii, rumene ca margeanul sau soarele ne zambea pentru. ultima data in acea zi.razele sale s-au dus incet, incet, dand lunii stapanire peste cer.(pentru.incheiere)

| Andra_Sirbescu_1975 a răspuns:

Lalele cu petale de picaturi de sange, parfumul florilor delicate, petale de catifea