| Luissa123 a întrebat:

incaltamintea poate fi pusa in masina de spalat? adica..nu se strica adidasii sau ce pun eu acolo? daca da ..cam cat timp ar trebui sa ii spele? cu sau fara detergent?

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da,se poate! Ne-a zis si asistenta la scoala si mi-a zis si mama (i-am zis ca ne-a zis la scoala ca ar fi indicat sa ii punem la masina de spalat)si a confirmat si ea ca i-au zis colegele de la serviciu ca ii pun la spalat la masina.Cred ca trebuie pusa separat incaltamintea de haine.Nu stiu ce sa zic in legatura cu spalatul, cred ca vreo 30 de minute ar ajunge.Normal ca pui si niste detergent ca ii spala doar cu apa daca nu, ceea ce teoretic ai putea face si la chiuveta, n-ar fi nicio diferenta.Bafta! :*

| JustMusic a răspuns:

Da se pune.Nu se strica dar sa nu pui toate culorile de odata ca se intampla ca cele deschise iau culoarea de la cele colorate.Eu le pun la program de 45 de minute cu detergent si daca sunt albe adaug si clor.