| roxy87 a întrebat:

Se poate strica masina de spalat rufe daca am spalat din greseala cu detergent manual?

Răspuns Câştigător
| damav a răspuns:

Nu iubita, nu se intampla nimic.Incearca sa eviti sa mai speli cu detergent manual pentru ca face f multa spuma care iese din cuva si poate intra in masina prin diverse orificii si se strica sau mai rau face vreun scurt circuit

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Depinde de masina, dar nu mai repeta greseala! Eu am un Ariston AVG12, este f inteligenta-daca depasesc greutatea rufelor-nu le mai stoarce, daca copilul a pus detergent lichid in cuva de balsam si-a luat programul de la capat sesizand ca este detergent! Are niste senzori care nu o lasa sa accepte greseala omeneasca! Ce zici de asta?

| scootsie a răspuns:

Nu! Cel mult nu spala la fel de bine ca manual! De fapt, toti detergentii sunt la fel...doar pe cutie scrie diferit!

| annda a răspuns:

Daca ai pus o singura data nu are nimic. Sa nu folosesti doar cel manual ca atunci s-ar putea sa fie probleme. big grin

| ing. a răspuns:

Nu cred ca o sa ai probleme daca ai folosit doar o singura data detergent manual.Si mama mea s`a confruntat cu o astfel de problema.Insa,ai grija sa nu se mai repete, pentru ca daca se va intampla asa, chiar ca se va strica.happy
Te puuuupkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explodeaza masina de spalat ca o dinamita laughing)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind spala curge apa pe jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| spiritul a răspuns:

Saraca, ai omorat-o!

| camy_1834 a răspuns:

Buna! Nu cred ca are mare lucru. dar incearca sa numai speli cu detergent manual.pentru k daca folosesti in mod repetat s`ar putea sa se strice.pa-pa