| ddutza a întrebat:

am si eu o problema...
Mi-am lasat telefonul in buzunarul unui hanorac si mama la bagat la masina de spalat. S-a invartit acolo cu balsam, detergent etc. timp de o ora. Acum l-am pus la uscat.
Credeti ca o sa mai functioneze?
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, ddutza!

Mi s-a intamplat si mie chestia asta odata, doar ca eu l-am scapat undeva intr-un lac si a stat acolo pe fundul apei vreo cateva ore bune pana l-am gasit.
Sfatul meu este sa ii scoti componentele, adica carcasa, bateria si ce mai are el pe acolo si poate fi scos, si sa le pui la uscat la soare. Probabil ca va merge mai incet la inceput, dar cu timpul isi revine.

Sper ce te-am ajutat si sa auzim de bine!

| ddutza explică (pentru DomnisoaraPapusica):

Cateva zile nu s-au vazut bine culorile, dar acum si-a revenit. Multumesc mult pentru sfat!

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

laughing Pai noi n-avem de unde sa stim.Lasa-l la uscat si deschide-l, vezi daca functioneaza. Daca nu merge, du-l la cei care se ocupa de telefone stricate.